Press "Enter" to skip to content

Na czym polega współczesna promocja i reklama, najbardziej skuteczne nośniki wykorzystywane w reklamie

O tym, że reklama jest podstawą handlu wiadomo od dawna, tak naprawdę we wszystkich branżach jest ona niezbędna, żeby w jakiś sposób zyskać nowych klientów. Reklamowy i promocyjny rynek rozwijał się przez długie lata, a wszystkie techniki dopracowano w najdrobniejszych szczegółach. Przeprowadzono również niezliczoną liczbę badań które mają na celu sprawdzenie skuteczności wybranych marketingowych technik, i wiedza ta obecnie jest bardzo często wykorzystywana.

banery

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce w każdej, nawet niewielkie firmie jest potrzebny ktoś, kto zajmie się zaplanowaniem strategii reklamowej i wykona wszystkie działania. W dużych firmach są specjalne działy, które się tym zajmują, popularne jest również wynajmowanie do tego celu wyspecjalizowanych agencji reklamowych. Zadaniem specjalistów od marketingu oraz promocji może być na przykład wymyślenie odpowiedniej kampanii, znalezienie najlepszych nośników, dopilnowanie ich realizacji i na sam koniec ocena skuteczności wszystkiego. Różnych nośników do wyboru jest taka ilość, że potrzeba sporej wiedzy i doświadczenia, aby wybrać najbardziej skuteczne w danej sytuacji formy.

Pośród nośników reklamy zewnętrznej najbardziej popularne są używane od dawna banery reklamowe – . Zaliczane są do tak zwanej reklamy wieloformatowej, dzięki dużym rozmiarom są one z daleka widoczne i przyciągają wzrok odbiorców. Największe banery mogą mieć naprawdę pokaźne

baner

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

wymiary, przykładowo je można spotkać rozwieszone na kamienicach, wieżowcach czy specjalnych konstrukcjach. Kolejnym popularnym nośnikiem używanym we współczesnej reklamie są bilboardy.

Mają one najczęściej kształt wielkich prostokątnych tablic umieszczonych na specjalnych stojakach.

Czy pewien komentarz z www zachęcił Cię do zostawienia swojej oceny? Niezmiernie nam miło. W takim razie nie czekaj i napisz coś!

Bilboardy umieszczane są przeważnie przy ruchliwych drogach i w miejscach, gdzie przebywa więcej osób, przez swoje rozmiary są świetnie widoczne z dużej odległości. W ostatnim czasie bardzo często używa się w reklamie zdobycze techniki, na przykład od pewnego czasu bardzo dużą popularnością cieszą się panele LED umożliwiające emisję dynamicznych, kolorowych spotów.

Comments are closed.