Press "Enter" to skip to content

Co warto wiedzieć, dobierając drzwi i okna do domu

Kończysz budowę domku? Rozpoczynasz roboty wykończeniowe? Pamiętaj, że jednym z najistotniejszych elementów, od jakich powinieneś rozpocząć wyposażanie nowego domu, jest wybór drzwi a także okien. Pośród podstawowych elementów, na które musimy kierować uwagę, jest jakość oraz klasa okien, rodzaj szyb i ich właściwości izolacyjne.

okna

Gdzie w Oleśnicy kupić drzwi?
Co należy wiedzieć o klasie okien? Z pewnością to, że stolarka otworowa z PVC powstaje na podstawie profili, które mogą być zrealizowane w przeróżnych klasach, np. A. B, C, itp.. Najwyższą z dostępnych klas profili jest klasa A. Znaczy ona, iż ścianki zewnętrzne otworów okiennych mają 3 mm grubości, natomiast szerokość komór wewnętrznych to co najmniej 5 mm. Właśnie te parametry zapewniają oknom trwałość, a również większą ochronę przed hałasem jak też wahaniami temperatur.

Okna są inwestycją na długie lata, warto zatem inwestować w najwyższą jakość, funkcjonalność oraz wyjątkowy design.
Drzwi są wizytówką mieszkania ocenianą przez każdego z przechodniów. Rodzajów drzwi jest wiele, jeżeli nie możemy się zdecydować poprośmy o wskazówkę architekta. Choć zazwyczaj wymiar i typ drzwi (jedno bądź dwuskrzydłowe) sprecyzowany jest w planie domu, to czasami może się zdarzyć sytuacja, w której zechcemy poszerzyć lub zwęzić wejście i odpowiednio do niego dopasować drzwi. O ile ich wysokość to z reguły od 201 do 210 centymetrów, to szerokość może być bardzo rozmaita.
Okna poleOkna – złap okazje na adams okna -> oknagalio.pl/ – w Oleśnicy
Jeżeli dom ma charakter rezydencji, dobrze jest dobrać model o dużej szerokości (większej niż 180 cm) i z naświetlami. W mniejszych budynkach lepiej sprawdzają się drzwi jednoskrzydłowe, o szerokości co najmniej 90 cm, albo też dwuskrzydłowe asymetryczne.

drzwi

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/tetyda_pelne_duze.jpg

Przeszklenia mogą mieścić się zarówno w skrzydle drzwi, jak i stanowić dodatkowe naświetlenia. Warto je stosować, jeśli hol jest ciemny czy gdy chcemy spowodować, żeby drzwi stały się lżejsze optycznie. Gros wytwórców proponuje tu bogactwo opcji, chociaż większość za dopłatą. Można zadysponować szyby gładkie, wielobarwne, ozdabiane, witrażowe, kuloodporne. Szyby powinny być scalane (podwójne lub potrójne szkło zapewniające dobrą izolację cieplną) a także nietłukące. Starczy wbić w wyszukiwarce frazę: drzwi wrocław i Syców, ewentualnie okna Syców i Oleśnica ażeby znaleźć wytwórców w swej okolicy. Dodatkowe informacje zdobędziesz klikając w link

Comments are closed.