Press "Enter" to skip to content

Montaż sprzęgów z pomocą obejm

Złącza zaciskowe mają niezwykle szerokie zastosowanie. Sporządzane są też z rozmaitych materiałów, zależnie od użyć. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż końcówek i połączeń do węży przemysłowych.

Rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Ich prawidłowy dobór i montaż ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając należyty rodzaj modułu montażowego, powinno się uwzględnić gatunek instalowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego spajania pakietów drutów, kabli, węży, rurek.

W niektórych wypadkach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na znaczne temperatury. Posiadają szeroki obręb zastosowań, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są niezwykle wytrzymałe.

Cechuje je ogromna wytrzymałość na warunki pogodowe, szczególnie na działanie wysokich temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na działanie paliw ciekłych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być używane również w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego zamocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zopaski (świetna strona)we z zamknięciem zawiasowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, pozwalają na mocowanie opasek bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle używanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu charakteryzuje nieduża waga, są wygodne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie nastręczają zastosowania dodatkowych instrumentów, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość dokonać ręcznie.

Są też obejmy przeznaczone do ściskania zakończeń nierdzewnych higienicznych, czy też te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Comments are closed.