Press "Enter" to skip to content

Drabiny oraz ich typy, czyli jakie akcesoria mogą być ci niezbędne w trakcie remontu

Remont to ogromna ilość pracy, jaką musimy wykonać, jeśli chcemy osiągnąć efekt, o jakim marzyliśmy. Czasami wystarczy przykleić tapetę na jedną ze ścian, by całkiem odmienić wnętrze, lecz czasem wymagane są większe przeróbki, gdyż chcielibyśmy doprowadzić budynek do odpowiedniego stanu. Bez względu na zakres prac zawsze konieczne są odpowiednie narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są rodzaje drabin, które możesz wykorzystać?

drabina

Autor: Bud Ellison
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najłatwiejszych modeli jest drabina rozstawna. Musi mieć antypoślizgowe stopki oraz być stabilna, tylko wtedy zapewni komfortową pracę. Można ją wyszukać w większości sklepów oraz najlepiej jest wybierać drabiny z pasami zabezpieczającymi, nade wszystko gdy czeka nas dużo pracy, na przykład przy malowaniu. Pamiętaj też o właściwej wysokości, aby nie okazało się, iż zbrakło ci dziesięć cm. Drabina przegubowa zaś nie tylko umożliwia wejść na właściwą wysokość, ale również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na której umożliwia pracować nie jest największa, ale za to jest niezmiernie praktyczna oraz można ja wykorzystać zarówno jako drabinę przystawną, jak też wolnostojącą.

Następnym typem drabin są drabiny teleskopowe, jakie można dostosować do rozmaitych warunków pracy, gdy na przykład musimy zrobić coś na schodach. Dają się bez kłopotu transportować, a dzięki swoim wielostronnym funkcjom niewątpliwie przydadzą się w trakcie niejednego remontu.

Chciałbyś dowiedzieć się coś podobnie użytecznego? Super, ta strona www (https://www.sklep.effector.com.pl/21-aluminium) na pewno będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż przeczytasz na niej sporo tego typu informacji.

Trzeba również wspomnieć o rusztowaniach drabinowych, jednakże nie można ich ustawiać na wysokość większą niż 1 metr, ponieważ wymagają wtedy specjalnych zabezpieczeń.

drabina

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim rodzajem drabin, o jakim należy wspomnieć, choć nie jest to drabina przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, jaka musi znajdować się w każdym budynku tego wymagającym. Można z niej korzystać w razie wyjątkowych potrzeb, ale w normalnych pracach lepiej jest zdecydować się na jedną z wyżej opisanych drabin.

W czasie remontów większych budynków nie za każdym razem wystarczają same drabiny, więc nieraz wykorzystuje się rozmaitego typu platformy ruchome. Dzięki nim można wykonać niezbędne prace remontowe (Bautec – rusztowania warszawa) i wykończeniowe bez znaczenia od wysokości, ponieważ mogą wznosić się nawet na kilkanaście m w górę, a dodatkowo posiadają jeszcze ewentualność wysięgu bocznego. Duży udźwig pozwala wziąć konieczne materiały i sprawniej zrealizować postawione przed nami zadania. Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.

Comments are closed.