Press "Enter" to skip to content

Jaki produkt finansowy najlepiej zda egzamin w powiększaniu małych sum pieniędzy?

Na naszym rynku stale pojawiają się nowoczesne, ciekawe produkty finansowe. Propozycje instytucji bankowych adresowane do osób, które intensywnie myślą o oszczędzaniu pieniędzy, są też coraz bardziej zróżnicowane i coraz trudniej zorientować się w pierwszym odczuciu w ich plusach i minusach. W wyborze mogą pomóc portale finansowe zbierające i zestawiające oferty albo liczne fora internetowe, na których produkty są komentowane.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Można też skorzystać z konsultacji z pracownikiem konkretnego banku, by zasięgnąć dużo informacji o interesującym nas produkcie.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany wątek, to odsyłam do źródła (www.ubezpieczenia-gcu.pl/) – tam odnajdziesz fascynujące dane, które są szczegółowym omówieniem tego zagadnienia.

Ale gdy nie chcemy podejmować ryzyka, warto skorzystać z usług przetestowanych placówek bankowych, a wcześniej zasięgnąć opinii doradców finansowych. Czy lokata będzie bezpiecznym i sprawdzonym sposobem na rozmnożenie pieniędzy?

Sama opcja lokaty jest oczywista i zrozumiała – bank przejmuje na pewien czas nasze pieniądze, a kiedy on minie przekazuje je powiększone o wcześniej ustalone przez dwie strony odsetki. Teoretycznie nie ma w tym nic niezrozumiałego, lecz zawsze lepiej zgłębić temat niż później żałować, że się na to nie poświęciło dostatecznej ilości czasu. Najbardziej popularną pośród osób chcących oszczędzać jest prosta lokata terminowa: wpłacamy do banku daną kwotę, gwarantując przy tym, że w uzgodnionym czasie pieniędzy tych nie wybierzemy. Po tym czasie bank wypłaci je nam z naliczonymi odsetkami, których wysokość również jest ustalona w regulaminie. Regulamin zwykle nie przewiduje wpłacania ani wypłacania pieniędzy w czasie trwania lokaty, a wypłacenie całej sumy lub jakiejś jej części wcześniej, niż to określono w podpisanej umowie, wiąże się zwykle z utratą jakiejś części lub całości odsetek.

gotówka

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, oprocentowanie naszej lokaty jest zależne od czasu, na jaki powierzamy placówce nasze pieniądze i o jakiej sumie w ogóle mówimy. W przypadku nowej lokaty Happy Idea Bank oferuje nam oprocentowanie wysokości 4% na lokacie trzymiesięcznej. Więcej na tym serwisie. Minimalna kwota, jaką wpłacamy to tysiąc złotych, maksimum – 10 000 złotych. Plusem jest fakt, że tę lokatę można założyć przez internet bez konieczności posiadania konta w tym banku i wiązania się z nim na dłużej. Oferta jest tak ciekawa, ponieważ kierowana jest do nowych klientów banku.

Niezależnie od tego, jaki produkt z bogatej oferty bankowej wybierzemy, miejmy na uwadze to, by rozlokować swoje oszczędności w kilku miejscach. Dobrze, aby nowy produkt finansowy, jakim jest lokata Happy Idea Bank, był jednym z nich, lecz niech na tym nie kończy się nasze inwestowanie. Tak jest znacznie bezpieczniej.

Comments are closed.