Press "Enter" to skip to content

Czym pokierować się w trakcie wyboru dachówki?

Współczesna technika coraz bardziej niweluje różnice pomiędzy dachówkami betonowymi a dachówkami gliniane. Nie jest prawdą, że dachówki betonowe są mniej trwałe jak również o wiele bardziej podatne na pobrudzenia niż gliniane – kiedy rzecz jasna zestawiamy produkty od wypróbowanego producenta. Główne różnice tyczą się wyglądu. Gdy porównamy obie dachówki z bliska, wtedy spostrzeżemy, iż dachówka porcelanowa ma bardziej gładką nawierzchnię.

Ocieplanie domu
Różnice wzrokowe miedzy nimi widać również na skończonym dachu, bowiem w większości wypadków dachówki porcelanowe mają np. troszkę odmienne gąsiory. Kolejną kwestią jest kolorystyka. Gdy postawimy na dachówkę porcelanową, będziemy mogli przebierać ze znacznie większej palety producent standów kartonowych kolorystycznej – .

Gdy chodzi o dachówki z betonu, to przeważają zabarwienia klasyczne: czernie, czerwienie. Zatem jeśli marzy się nam wyszukany odcień pokrycia, to pośród dachówek z betonu będzie nam trudno tenże znaleźć. Na korzyść dachówek betonowych przemawia fakt, iż zapewniają troszkę wyższą izolację akustyczną, a także są bardziej „eko” aniżeli gliniane, jako że w procesie dostarczania surowców, wytwórczości, ładowania jak również wysyłki eksploatowane jest jedynie 30% energii, którą eksploatuje produkcja dachówki glinianej. (ocieplenie poddasza) Ów ostatni wymiar ma też wpływ na niższe ceny dachówki betonowej, co w erze gospodarności często przemawia do nabywców.

Na rynku jest osiągalna coraz to większa paleta kolorystyczna dachówki. Dobierając kolor warto kierować się nie tylko gustem, ale dodatkowo przepisami prawnymi. Zanim podejmiemy decyzję jaką dachówkę dobrać, dobrze jest zasięgnąć porady architekta, ewentualnie realizatora. Forma dachu powinien podołać nie tylko estetycznym wymaganiom, ale również być należyty dla położenia działki.

Często okazuje się, że ograniczenia wypływające z regulacji prawa detalicznie określają ukształtowanie dachu, a także rodzaj bądź barwę dachówki. Obojętnie, jaki rodzaj dachówki wyselekcjonujemy, ważne jest aby był to artykuł wysokiej klasy, od dobrego producenta i żeby budowę dachu zlecić wykwalifikowanej brygadzie, która zadba także o odpowiednie ocieplanie pianką poliuretanową – .

Comments are closed.