Press "Enter" to skip to content

Jak się przygotować do wizyty u kardiologa?

Schorzenia serca a także naczyń krwionośnych zabijają w ciągu roku mniej więcej 175 tysięcy Polaków. Jest to jedna z głównych przyczyn przedwczesnej śmierci w naszym państwie. Najprostszym sposobem na przeciwdziałanie schorzeniom serca jest cykliczne badanie się oraz konsultacje z kardiologiem.

Do specjalisty kardiologa przychodzą osoby z powodu rozmaitych niedomagań i nieprawidłowości.

Po przeanalizowaniu tego tekstu, polecam kamery sportowe sklep odmienne informacje na omawiany wątek, które okażą się podobnie zajmujące.

Do najczęstszych można zaliczyć m.in.: powiększone ciśnienie krwi, spadek wydolności fizycznej, boleści w klatce piersiowej, wrażenie nierównomiernego bicia serca, a również omdlenia. Wizyta taka może odbyć się z inicjatywy samego pacjenta lub po skierowaniu lekarza schorzeń wewnętrznych, a także każdego innego lekarza, który zwrócił uwagę na alarmujące symptomy ze strony układu krążenia.

O co zapyta nas specjalista w czasie wizyty? Wizyta u lekarza rozpoczyna się z momentem wejścia chorego do gabinetu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że już w momencie przekroczenia progu zaczyna się badanie.

Spodobał Ci się taki wpis? To świetnie, jeśli masz chęć poznać coś tak samo absorbującego, to z pewnością na pewno zaciekawi Cię także ważna treść (http://podologmarcinkowska.pl/wrastajace-paznokcie/).

Doktor zwraca baczność na takie cechy jak: stan odżywienia (niedowaga, otyłość), sposób ruszania się (niedowłady, poruszanie się przy wsparciu laski bądź też kul), trudności w oddychaniu (duszność, gwiżdżący oddech), kolor skóry twarzy, drganie dłoni, wiek biologiczny, który dosyć często różni się od prawdziwego wieku osoby chorej.

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Wszystkie te informacje są niezmiernie ważnym elementem lekarskiego badania oraz stanowią pierwszy jego etap. Kolejnym będzie rozmowa, która w języku lekarskim nosi nazwę badania podmiotowego. Wywiad zaczyna się od wyjaśnienia przyczyny odwiedzin. Lekarz prosi o przedstawienie dolegliwości a także niepokojących oznak.

W następnej kolejności specjalista zadaje pytania tyczące się trybu życia, stosowanych używek (palenie papierosów, alkohol), wywiad rodzinny, tzn. występowanie w rodzinie (ojciec, matka lub rodzeństwo) schorzeń układu krążenia, zgonów z powodu zawału), pobytów w szpitalu jak też stosowanych leków. Istotnym elementem wywiadu są także pytania tyczące się okoliczności występowania symptomów, częstości, czasu trwania tudzież nasilenia.

Urządzeniem służącym dokładniejszemu badaniu mięśnia sercowego jest tzw. kardiomonitor.

Comments are closed.