Press "Enter" to skip to content

Jak właściwie wybrać projekt domu oraz na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne rozwiązania?

Wielu inwestorów dobiera projekt wymarzonego domku biorąc jedynie pod uwagę walory estetyczne. Jednak w trakcie wybierania dobrego projektu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcje jakie ma spełniać projektowany dom i na jego energooszczędność w trakcie eksploatacji.Budując dom chodzi przede wszystkim o to, by się dobrze mieszkało. Najważniejszym etapem prowadzącym do wyboru odpowiedniego projektu jest głównie analiza planu miejscowego lub warunków zabudowy ustalanych dla naszej działki budowlanej przez gminę.

działka budowlana

Autor: infomatique
Źródło: http://www.flickr.com/photos/infomatique/1459740798/sizes/l/
W dalszym etapie warto przeanalizować wymiary działki i możliwości rozmieszczenia domu na działce zgodnie z ustaleniami prawa budowlanego. Istotne też jest sprecyzowanie własnych oczekiwań dotyczących funkcjonalności oraz kształtu wymarzonego domu. Nowoczesne projekty domów (Autorskie Studio Krajobrazy) stawiają na walory estetyczne i energooszczędność w trakcie użytkowania. W tym przypadku bryła domku musi być ściśle zwarta i kompaktowa o jak najbardziej regularnych liniach. Najlepiej, by był to kwadrat lub prostokąt.

Przy wyborze projektu domu ważną rolę odgrywają koszty powiązane zarówno z projektem i wykonaniem inwestycji. Chcąc zmniejszyć koszty budowy trzeba dobierać takie nowoczesne projekty domów, które mają niewielką liczbę uskoków, występów, wnęk, czy wykuszy. Bardzo ważne jest też dobranie dachu do swojego wymarzonego domu. Zmniejszając koszty budowy warto zdecydować się na dom z dachem dwuspadkowym. Dach z wieloma spadkami o tej samej powierzchni często jest nawet kilkukrotnie droższy od dachu dwuspadkowego. Od skomplikowania prac budowlanych zależy również termin realizacji oraz stawiania domku. Im więcej skomplikowanych elementów, tym dłuższy termin wykonania projektu. Należy także podjąć decyzję, czy dom ma zostać jednopoziomowy, czy wielopoziomowy.

dom jednorodzinny

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Często na tę decyzję wpływa wielkość działki. Mniejsza powierzchnia nieraz zmusza do stawiania domu piętrowego. Nowoczesne projekty domów uwzględniają zatem potrzebę wykorzystania poddasza. Oferują zatem rozwiązania gwarantujące komfort użytkowania pomieszczeń pod dachem. Mają tak rozplanowany układ oraz zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym nie trzeba będzie się schylać już w centrum pokoju. Aby wybrać dom spełniający założone funkcje trzeba pamiętać o jego wielkości.

Czujesz, że niezbędny jest Ci bieżący wpis (https://suninvest.pl/oferta/instalacje-dla-firm-i-rolnikow/) na ów zagmatwany temat? Śpieszymy z pomocą – rzetelne wskazówki odszukasz na naszej następnej stronie.

Domek nie może być ani za wielki, ani też za malutki. Tylko tak da się spełnić wszystkie założone oczekiwania. Przy wyborze projektu domu należy odpowiednio zaplanować pokoje i inne pomieszczenia, wyznaczając sobie odpowiednie strefy zgodne z naszymi przyzwyczajeniami oraz oczekiwaniami.

Comments are closed.