Press "Enter" to skip to content

Kominki z kamienia dodają fenomenalnego stylu wszelkiemu wnętrzu oraz zapewniają szereg alternatyw obróbki.

Paleniska w domach zawsze przydawały stylu i wyśmienitego nastroju pomieszczenia. Wieczory przy kominku są zawsze imponującym pomysłem na spędzenie czasu z wyjątkową osobą czy też rodziną.

kominek wykonany z kamienia
Kominki są wyjątkowe pod każdym względem, gdyż nie wyłącznie są ikoną ogniska domowego, ale także faktycznie dostarczają ciepło, które nierzadko jest niezwykle niezbędne do ogrzania całego mieszkania i osób w nim mieszkających. Podczas gdy planujemy posiadanie paleniska domu musimy pomyśleć o dobranych budulcach, jakie będą nam konieczne. Kominki z kamienia to wspaniały dobór używany w zamkowych komnatach oraz wielu mieszkaniach.

Kamień nie wyłącznie zabezpiecza przed rozsianiem się płomienia po budynku, ale także jest świetnym towarem na naturalną ozdobę budynku. Do budowy kominka z kamienia stosuje się wszelki gatunek kamienia, jednak częstokroć wykorzystuje się kamień (odkryj nasze modele) miękki, jaki jest niezwykle prosty w obróbce m.in. marmur, trawertyn, piaskowiec oraz wapień, ale coraz częściej wykorzystuje się również granit czy też łupek. Aktualnie dzięki nowoczesnej procedurze obróbki kamienia przy budowie paleniska można utworzyć wyśniony design do każdego pomieszczenia. Zobacz nasze kominki KOHUT. Obróbka kamienia przynosi szereg możliwości zarówno jest możliwość mieć kamień (zobacz więcej kamień do ogrodu i domu) rzeźbiony czy w stylu innowacyjnym. Kamień można zespolić z innymi elementami m.in. ze szkłem czy też metalem, co przynosi nowoczesny oraz szykowny wygląd.


Kominek otoczony kamieniem daje zachwycające ciepło nawet po wygaszeniu żaru, bo jeszcze przez długi czas ogrzewają wnętrze ogrzane kamienie.

Do budowy kominka mamy możliwość stosować jeden rodzaj kamienia lub zespolić kilka typów, kolorów czy też form kamienia, jakie też dodadzą znakomitego stylu każdego wnętrza. Nad kominkiem jest możliwość także zamontować specjalną półkę stawianą na kamieniach, gdzie możemy ustawić np fotografie rodzinne. Kominki z kamienia stale kreują cudowny nastrój w długie mroźne wieczory, w związku z tym są znakomitym sprzętem każdego mieszkania.

Comments are closed.