Press "Enter" to skip to content

Sterylizator parowy oraz myjnia – dezynfektor – przydatne machiny do skutecznego polerowania

Sterylizatory parowe to niezmiernie praktyczne maszyny przeznaczone do biegłego oraz skutecznego czyszczenia narzędzi chirurgicznych, naczyń metalicznych, tworzyw sztucznych, bielizny operacyjnej itd. Przede wszystkim stosuje się je w szpitalach, aptekach, laboratoriach albo gabinetach medycznych. Sprzęt lekarski i lekarskie przyrządy wiecznie muszą być sterylne, w związku z tym tak znaczące jest ich profesjonalne wyczyszczenie i oczyszczenie.

Sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie każde akcesoria medyczne są wielorazowe, w wypadku tych jednorazowych (na przykład igły) po użyciu koniecznie należy je wyrzucić. Jednakże każde inne można dobrze oczyścić oraz stosować kolejny raz. Są one osiągalne w różnorodnych rodzajach, niemniej jednak każde wyzyskują do sterylizacji parę wodną.

Bardziej nowomodne sterylizatory nierzadko mają również dodatkowe opcje, takie jak przykładowo oprogramowanie do sterylizacji płynów infuzyjnych, pożywek mikrobiologicznych czy sterylizacji posiewów . Dzięki temu wolno je stosować także w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym.

Myjnia dezynfektor odgrywa pokrewną rolę co stabilizatory. Również jest oddana do sterylizacji rozmaitych narzędzi laboratoryjnych i medycznych. Znajduje użytek w szpitalach, ośrodkach zdrowia, domach opieki dla postaci przewlekle chorych czy innych gabinetach, w jakich potrzebne jest urządzenie sterylizujące o niedużych wymiarach.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź więc do następnego zagadnienia i czytaj artykuł tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię zagadnieniach.

Ofiarowany jest do mycia takich rzeczy, jak na przykład miski, wiadra, baseny, kaczki szpitalne oraz multum innych.

To niezwykle pożyteczne oraz przydatne urządzenie, jakie pozwala na całkowite wyczyszczenie i dezynfekcję artykułów powtórnego użycia. Szpitale, gabinety lekarskie oraz inne ośrodki z pewnością powinny zaopatrzyć się w myjnię – dezynfektor . Mało tego pożądane byłoby także nabyć specjalną suszarkę, która służy do suszenia narzędzi oraz naczyń chirurgicznych/laboratoryjnych ponownego użytku.

Comments are closed.