Press "Enter" to skip to content

Wyeksponuj swoje skarby za pomocą światła

Właściwie dobrane oświetlenie to ponad połowa sukcesu wyposażenia wnętrza. Ciężko przyznać temu rację? Wystarczy zapoznać się z jednym z odcinków „Kuchennych rewolucji”, by przekonać się jak za sprawą oświetlenia można dokonać zmiany restauracji – laboratorium w pomieszczenie nastrojowe, kameralne oraz pełne gości. Wystarczy górne oświetlenie zamienić na lampy stołowe, dodać oświetlenie boczne, a wnętrze zyska nowy wymiar. Dzięki tak prostemu zabiegowi.

lampka nocna

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest już w na początku powstawania domu, lub remontu mieszkania pomyśleć, która ściana naszego domu, mebel lub fragment ściany jest wart zaakcentowania.

Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj przykłady (http://north.pl/producenci/czesci-bosch,g2066.html), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Chociaż trudno to określić w czasie gdy nasz gniazdko jest dopiero na początku drogi swego istnienia, trzeba oddać temu tematowi nieco czasu. Ponieważ kto to wie, może w niedalekim czasie, w salonie stanie nasz ulubiony fotel w którym spędzamy czas z książką, a który będzie nam sprawował się jeszcze lepiej, kiedy na ścianie obok znajdzie się oryginalny kinkiet.

Jednak oświetlenie to nie tylko urokliwe lampy. To też tak modne ostatnio żarówki, które zwisając na interesującym kolorystycznie kablu pełnią ciekawy i zabawny punkt dekoracyjny w naszym domu. Geniuszami w dobieraniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy kryształowy, elegancki żyrandol (tanie lampy sufitowe) może zawisnąć w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu? Oczywiście! Myśl ta działa także i w drugą stronę – starocie, meble z „duszą” w otoczeniu designerskiej, prostej w formie lampy przestaną być tak ponure i przytłaczające. A może mamy ochotę, aby lampę uczynić najbardziej wyszukanym punktem pomieszczenia? Nowoczesne lampy wbrew naszym obawom odnajdą się w wielu stylizacjach. Jedna z najsławniejszych lamp – Arco, elegancka, stylowa, a przy tym minimalistyczna lampa stojąca, znakomicie może konkurować z lampami wiszącymi a przy tym da do zrozumienia, że właściciele domu to osoby z fantazją i wiedzą „co w trawie piszczy”.

Wybierzmy się do sklepów z oświetleniem, zastanówmy się, przedyskutujmy ich wybór, albowiem właściwie dobrane światło istotnie, jest w stanie wiele zapewnić. To miłe, kiedy oświetlenie zewnętrzne jest wstępnym zarysem tego co zastaniemy wewnątrz domu – idealnie jest kiedy ze sobą współgra. Lampy ogrodowe nie tylko dadzą światło w ogrodzie, ale będą pięknym dodatkiem, który go ożywi.

Comments are closed.