Press "Enter" to skip to content

Jak liczyć na błyskawiczną gotówkę? Jakie istnieją sposoby i który najbardziej korzystnie wybrać?

Chwile, w jakich konieczny nam był nagły zastrzyk gotówki, a bankowe konto i domowa skarpeta świeciły pustkami z pewnością przydarzyły się niejednemu z nas. Co robić, jak na pożyczkę ze strony najbliższej rodziny nie ma co liczyć, a na bankowy kredyt z różnorodnych powodów nie możemy sobie pozwolić?

finanse

Źródło: http://www.fss-finanse.pl/
Jedną z możliwości jest karta kredytowa. Możemy dostać ją prościej niż kredyt bankowy. Debet, jaki można na niej posiadać to również niewielka kwota gdy porównamy ją do tej z kredytu.

Jeśli omawiany tu tekst wciągnął Cię i chcesz więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny ubezpieczenia podkowa leśna, gdzie wyszukasz sporo postów.

Karta niesie za sobą jednak dłuższe zobowiązanie. Bowiem bardzo często nie kończy się na regulacji jednego debetu. Jak już zdecydujemy się na jedno zadłużenie z pewnością przy następnej konieczności sięgniemy po następne.

Następny wybór to pożyczka krótkoterminowa jak pożyczka Viasms – czytaj o pożyczkach. Ten rodzaj produktu finansowego jest udzielany najczęściej przez instytucje pozabankowe. Taka pożyczka udzielana jest bardzo często na czas nie dłuższy niż sześćdziesiąt dni, a jej kwota raczej nie przekracza 5 tysięcy złotych. Takiego rodzaju pożyczka jest o wiele łatwiejsza do zdobycia niż kredyt, a dodatkowo jesteśmy w stanie ją zdobyć także przez telefon lub Internet. Nie wymaga bowiem dostarczania tak wielu dokumentów. Jest też zobowiązaniem, na które mogą sobie pozwolić osoby bez szans na kredyt albo umowy o pracę. Banki nie dają kredytów ludziom którzy pracują na umowę o dzieło

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

lub zlecenie, natomiast w instytucjach pozabankowych jest inaczej.

To na jaki typ zadłużenia możemy się zdecydować zależy wyłącznie od nas. Jeśli wiemy, iż pieniądze będą nam konieczne jednorazowo i nie chcemy zawierać dłuższego zobowiązania lepiej postawić na pożyczkę krótkoterminową. Zaś w sytuacji jak wiemy, iż sytuacja może powracać warto zastanowić się nad kartą kredytową. Pamiętajmy jednak, że jednym długiem nie możemy spłacać wcześniejszego. Niezależnie od tego, czy dokonujemy tego biorąc pożyczki, czy biorąc debety na karcie. Dla każdego tak więc jest to sprawa do przemyślenia, ponieważ każdy ma odmienne potrzeby i możliwości spłaty. Powinniśmy pomyśleć bardzo dobrze nad wyborem jednej z tych opcji, aby potem nie żałować. Od tego bardzo wiele będzie zależeć, nasze przyszłe długi będą z nami dopóki ich nie uregulujemy. Warto o tym pamiętać. Zaś przed podpisaniem każdej umowy musimy ją dokładnie czytać.

Comments are closed.