Press "Enter" to skip to content

Które oświetlenie na zewnątrz jest sensowne

Często zdarza się tak, że niezmiernie skupiamy się na wnętrzu domu i oczywiście nikt nie jest tym zdziwiony. Jednak dobrze byłoby, gdybyśmy nie zapominali również, o tym, co wokół domu. Jeśli rzeczywiście chcemy posiadać piękny dom, to należy zadbać również, o to, co wokół niego.

lampa ogrodowa, oświetlenie ogrodu

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy wiedzieć, o tym jak ważne jest m.in. oświetlenie zewnętrzne. Najsensowniejszą opcją okazują się lampy na czujnik (więcej opinii na ten temat) ruchu, wtedy, kiedy podjedziemy pod dom nie musimy się niczym martwić, bo oświetlenie samoczynnie się włączy. Tak samo na ganku. Oczywiście możemy zainstalować standardowe wnętrz (odwiedź nas), ale dobrze też pomyśleć o takim na czujnik, by każdy mógł bez problemu na ganek naszego domu wejść. Tak, więc powinniśmy brać pod uwagę przy projektowaniu domu, również to, jak uporamy się z oświetleniem zewnętrznym (odsyłam tutaj).

Oświetlenie ogrodowe

Kiedy posiadamy ogród nieważne, czy to za domem, czy mamy działkę gdzieś na drugim końcu miasta, będziemy musieli się trochę pomęczyć nad tym, by wszystko fajnie doprowadzić do porządku. Gdy ktoś uwielbia prace ogrodowe, to będzie to dla niego prawdziwa frajda, jeśli nie, cóż będziemy musieli zakasać rękawy, przygryźć wargi i działać. Bo przecież nie chcemy mieć jakichś chwastów, tylko albo cudne kwiaty, albo grządki z warzywami, a czasem i jedno i drugie.

Poza tym ogród stanie się dzięki temu, że będzie zadbany doskonałym miejscem do spotykania się ze znajomymi. A jeśli chcemy by tego rodzaju spotkania mogły dziać się o każdej porze dnia albo nocy, to powinniśmy zainwestować w oświetlenie ogrodowe .

lampki, światło

Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór w tej kwestii jest faktycznie spory, musimy jedynie pojechać do sklepu, w którym można wyszukać różne rzeczy do ogrodu. Dzięki temu będziemy mogli pooglądać lampy ogrodowe i podjąć decyzję, które będą dla nas najsensowniejszą opcją. Niektórzy będą prowadzili zwyczajnie elektrykę do ogródka za domem, a niektórzy ludzie wybiorą lampy solarne, które w ciągu dnia będą się nagrzewały, a nocą będą oddawały ciepło i świeciły. Wszystko jest zależne od miejsca, w którym oświetlenie ogrodowe ma być zamontowane, jak też od tego, na czym nam zależy i na jaką opcję w danym momencie będzie nas stać. Więcej na

Comments are closed.