Press "Enter" to skip to content

Ciekawe rozwiązania w architekturze domu i pomieszczeń do pracy.

Współczesne projekty architektoniczne charakteryzują się coraz to modernistycznymi trendami, zwłaszcza w obrębie łączenia materiałów. Z każdym następnym rokiem są tworzone interesujące wzory i zajmujące kompozycje. Jednym ze stałych elementów nowego designu są szklane detale w przestrzeniach korporacyjnych. Już Stefan Żeromski w „Przedwiośniu” wspominał o szklanych domach mających znajdować się na obszarach Polski, były one symbolem nowoczesności i bogactwa, odzwierciedlały marzenia bohatera. Obecne szklane domy dla ludzi również są istotnym symbolem – kojarzą się z udaną karierą zawodową i stabilnością finansową.

szklane drzwi

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
To za szkła i betonu zbudowane są największe centra finansowe świata. Elementem, który coraz częściej pojawia się, także w polskich wieżowcach jest model ogromnej sali z dużą ilością stanowisk pracy, przedzielonej od holu szybą z grubego szkła. Taki układ pomieszczeń ma za zadanie ułatwienie wymiany myśli i informacji między zatrudnionymi oraz pokazanie ich otwartości (pracowników i szefostwa) dla nowych pomysłów. Przeźroczyste szyby zarówno do hal jak i do kokretnych gabinetów dają wrażenie braku sekretów. Przeciętny człowiek dobrze zna takie miejsca, choćby z seriali kryminalnych, w których główną rolę grają specjaliści kryminalistyczni. Przeszklone pomieszczenia dają możliwość obserwowania pracy każdego z członków ekipy. Jedyne rzeczy nie zrobione z tego materiału to sprzęty laborantów i, jak również, okucia do drzwi szklanych. Takiego typu instalacje bywają całkiem mocne, jednak wymagają sporych nakładów finansowych, do niektórych konstrukcji używane są specjalne uchwyty do szkła, a i usuwanie rys ze szkła czy samo dbanie o czystość tych powierzchni kosztuje sporo czasu i energii .

Jeśli pragniesz uzyskać równie fascynujące informacje na omawiany wątek, to przenieś się do tekstu (www.toensmeier.pl/), który zawiera wartościowe wiadomości odnoszące się do prezentowanego zagadnienia.

Do utrzymania w czystości takich budynków z zewnątrz zatrudnia się specyficzne ekipy sprzątające, a usuwanie rys ze szkła kończy się niestety niekiedy wymianą całej przestrzeni okiennej (np. na danym piętrze).Stosuje się wtedy specjalistyczny sprzęt, a specjalne uchwyty do szkła uwożliwiają umieścić szybę we właściwym miejscu. Szklane detale we wnętrzu budynków są, już standardowo, wiązane z drewnem oraz z innymi metalami. Ostatnio interesującym pomysłem jest łączenie szkła z porcelaną i drewnem, co nadaje przedmiotom innowacyjny i niespotykany wygląd, nawiązujący nieco do stylu przełomu XIX i XX wieku. Mamy tu więc połączenie współczesności, kultu działania (w rozumieniu ubogacania kariery zawodowej) jak również nawiązania historyczne. Motywy szklane sprawdzają się też w prywatnych mieszkaniach, a zwłaszcza w budynkach parterowych.

Spore wrażenie na kupujących robią wielkie tarasowe okna, które obrócone w odpowiednia stronę, pozwalają dłużej napawać się słońcem i dają wrażenie jakby to co na zewnątrz łamało barierę środka budynku. Interesujące są także piękne metalowe okucia do drzwi szklanych oraz instalacje kominkowe (kompozycje okuć z narzędziami do podtrzymania płomienia w kominku) .

Czy posiadasz pytania odnośnie do omawianej tematyki? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje (http://www.inte.com.pl/walcarki-hydrauliczne-do-profili-i-rur.html) na to zagadnienie – niewątpliwie okażą się one niesamowicie ciekawe.

szkło

Autor: Dean Sebourn
Źródło: http://www.flickr.com

Budownictwo parterowe znakomicie współgra z modernistycznymi trendami w kreowaniu wnętrz. Wyjątkowym warunkiem posiadania wspaniałego domu, poza odpowiednim projektem, jest odpowiednie umiejscowienie go na obszarze. O ile w przestrzeni wielkiego miasta nie ma to większego znaczenia (budynki to drapacze chmur), o tyle w wypadku domu jednorodzinnego okolica ma kluczowe znaczenie. Przed nabyciem działki warto przyjrzeć planom zagospodarowania przestrzennego, aby uniknąć rozczarowania, czyli w postaci osiedla bloków w sąsiedztwie. Nowoczesna architektura skłania się w kierunku uproszczenia i funkcjonalności przyjmowanych form. Projektanci i architekci codziennie szukają nowych inspiracji dla swoich propozycji. Jednak wciąż sprawdza się zasada, że to co najprostsze będzie służyć najlepiej.

Comments are closed.