Press "Enter" to skip to content

Dlaczego opłaca się oddać do regeneracji zużytą turbosprężarkę?

Droga do turbodoładowania jest niemal tak stara, jak dzieje motoru benzynowego. Początkowa turbosprężarka wykazywała ubogie wykorzystanie, była wykorzystywana tylko do ogromnych silników, takich jak silniki w łodziach podwodnych.

W biznesie samochodowym etap turbodoładowania zaczął się razem z silnikami ciężarówek. Od tamtej pory krok po kroku zaczęło się wykorzystywanie takiego procesu do przemysłu samochodowego.

Wartość turbin w samochodach osobowych wzrastało, ponieważ rosła ich sprawność, a emisja CO2 bardzo się poprawiała (czytaj pełen artykuł). W dzisiejszych czasach turbodoładowanie motorów spalinowych przede wszystkim nie bywa roztrząsane w aspektach wydajnościowych, ale wiąże się ze znacznym zmniejszeniem zużycia benzyny, a to w efekcie prowadzi do zminimalizowania zanieczyszczenia przyrody. Tak samo wygląda to jeśli przyjrzymy się sytuacji ciężarówek. Stąd tak ważne jest, aby turbosprężarka była zawsze działająca. W wypadku usterek, których nie sposób się ustrzec, obowiązkowa bywa regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego. To niemały wydatek, jednak o wiele bardziej opłacalny aniżeli zamiana starej sprężarki na zupełnie nową. Nie szokuje tym samym, że mechaników kształcących się tylko w turbosprężarkach jest taki ogrom.

samochód BMW

Autor: Tom
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby bez trudu ogarnąć wartość dodatnią turbosprężarek i tego jak istotna jest regeneracja turbosprężarki auta ciężarowego, powinno się pojąć tę mechanikę oraz zaznajomić się z metodą spalania paliwa w jednostce napędowej.

Zaciekawiło Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z radością chcielibyśmy Cię poinformować, że kolejny najnowszy artykuł (https://www.naprawamostyskrzynie.pl/) oczekuje na Ciebie na nowej witrynie – zaczytuj się z radością.

Obecnie, najbardziej popularne i znane są silniki czterosuwowe. Cykl roboczy takiego typu silnika przepracowywany w czasie dwóch obrotów wału wykorbionego składa się z czterech suwów: ssania, kompresji, dekompresji oraz wydychania, czyli wydzielania CO2.

Taka łatwa zasada funkcjonowania jednostki napędowej dostarcza różnorodne możliwości zwiększania jego siły, poprzez: powiększenie pojemności skokowej, czy zwiększenie prędkości obrotowej. Znając te nieskomplikowane zasady regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego nie okazuje się niczym trudnym – silniki (www.arapneumatik.pl/k-64-silniki-pneumatyczne-parker)

Comments are closed.