Press "Enter" to skip to content

Szczegóły na temat egzekucji należności w Niemczech.

Podstawowe wiadomości w temacie windykacji należności w Niemczech należy znać, jeżeli właśnie tego typu kwestia nas w określonym czasie będzie dotyczyć. Mianowicie, kiedy posiada się biznes w Polsce bądź poza jego granicami to powstaje ryzyko, iż klient nie zapłaci za wybrane świadczenia.

Windykacja

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu, kiedy posiada się przedsiębiorstwo na terenie Niemiec to również może się tak zdarzyć. W takiej sytuacji opłaca się szybko interweniować, szczególnie, kiedy chodzi o duże sumy.

Nie zwlekaj – jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to zachęcamy Cię do przejścia do serwisu autora (https://aureus.pl/kredyt-samochody-osobowe-i-do-3-5-t/), żeby obejrzeć następne niesamowite szczegóły.

Jeżeli niemiecki odbiorca nie wywiąże się z zapłacenia w podanym terminie to standardowym posunięciem będzie przesłanie wezwania do zapłaty – .

Takie powiadomienie powinno zawierać zestawienie zobowiązania a także zawiadomienie o tym, że w przypadku niedokonania wpłaty albo spóźnienia procedura będzie przekazana do windykacji należności, co związane będzie z dodatkowymi kosztami jakie obciążą osobę zadłużoną. Jeśli klient nie odpowie na powiadomienie do zapłaty to należałoby szybko pomyśleć o takim postępowaniu jak windykacja w Niemczech, czym będą zajmować się stosowne agencje, zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Rodzime biura mają własne niemieckie filie w konkretnych miastach, w związku z czym przebieg odzyskania należności będzie przebiegał fachowo.

Specjaliści pracujący w tych agencjach biegle władają językiem niemieckim, jak również posiadają fachową wiedzę z zakresu prawa oraz innych ustaleń powiązanych z windykacją na terenie Niemiec. Fundamentalna różnica między rodzimym a niemieckim prawem odwołującym się odzyskania długów polega na tym, że polski system zakłada ochronę osoby poszkodowanej. Panujący w Niemczech system z kolei dotyczy ochrony zadłużonego.

Z tego względu biura jakie zajmują się egzekwowaniem należności w Niemczech muszą pozostawać o wiele bardziej bezwzględne wobec dłużnika. Dłużnikowi przesyła się pisemne powiadomienie zapłaty, jednocześnie telefonując do niego. Jeśli zadłużony dalej nie dokona zapłaty, kancelaria kancelaria adwokacka wrocław windykacyjna, w porozumieniu z klientem zdecyduje się na wdrożenie procedury na drogę sądową.

Może to objąć postępowanie zwykłe albo postępowanie Mahnprocedure, podczas gdy to dochodzi do zajęcia konta dłużnika przez komornika. Gwarantuje to sprawne i bezproblemowe postępowanie, a także niższe koszty procedury. Już zresztą w dwa miesiące należy spodziewać się uzyskania tytułu egzekucyjnego. Przeciwko zadłużonemu mogą dodatkowo zostać zasądzone inne odpłatności. O ile zaś pozwany nie będzie w stanie spłacić zobowiązania lub wykręca się, to może dojść do postępowania zwykłego. Wówczas poszkodowany ma szansę liczyć na kompleksową pomoc ze strony firmy windykacyjnej.

Comments are closed.