Press "Enter" to skip to content

Użycie nierdzewnej stali

Nierdzewna stal została wynaleziona około 100 lat temu, jednakże dopiero w ostatnich kilkunastu latach zaczęła być uniwersalnie wykorzystywana w budownictwie i architekturze. Na początek w latach osiemdziesiątych jej pozytywy docenili konstruktorzy w największym stopniu rozwiniętych państw, a w ostatnich latach pojawiła się ona również w naszej ojczyźnie. Jeszcze do niedawna praktycznie nie znana, współcześnie przydaje nowomodny charakter najogromniejszym centrom handlowym na świecie.

stal

Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Stal (zapoznaj się z cenom aner.com.pl/) nierdzewna jest kompozycją żelaza zawierającą co najmniej 11procent chromu. Osiąga ona swoje cechy przeciwrdzewne wskutek tworzenia się powierzchniowej warstwy tlenków chromu.

Jeśli interesuje Cię omawiany wpis, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz dodatkowo inny tak samo pasjonujący news projekty domów letniskowych.

Warstwa owa jest bardzo trwała i nawet w wypadku chemicznego bądź mechanicznego uszkodzenia nawierzchni stali natychmiast odbudowuje się, dzięki temu zachowane zostają właściwości antykorozyjne półproduktu.

Stal nierdzewna jest półproduktem wyjątkowo trwałym oraz praktycznym, a jednocześnie szlachetnym. Dzięki rozmaitości rodzajów nawierzchni a także szerokiej palecie artykułów jest ona w stanie zadowolić w największym stopniu wyszukane wymogi stawiane tworzywom budowlanym i wykończeniowym przez architektów i dekoratorów wnętrz.

Dom jest miejscem, w którym stal kwasoodporna jest spotykana przez każdego. Jest ona albowiem kapitalnym materiałem na garnki oraz inne kuchenne narzędzia. Wewnętrzne fragmenty wysokiej próby zmywarek oraz wysokiej klasy noże stworzone są z owego surowca.Stal nierdzewna jest typowym materiałem związanym z wysokim standardem bytu, stąd też użycie jej w gospodarstwach domowych zwiększa się wraz z rosnącym standardem egzystencji.

obróbka stali

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Do cięcia stali nierdzewnej można zastosować takie technologie, jak: cięcie laserem, cięcie plazmą i cięcie wodą. Przed wyborem danego rozwiązania należy zbadać, jakiej grubości półprodukty zostaną cięte, jaka precyzja jest potrzebna. Jeżeli najistotniejszym elementem jest dokładność cięcia, to osiągniemy ją przez cięcie wodą czy wycinanie laserowe. W czasie cięcia blachy o grubości w przybliżeniu 0,1 – 3 mm laser gwarantuje zachowanie niezwykle wysokich parametrów jakościowych, w szczególności przy wycinaniu małych bądź osobliwych elementów, jak na przykład malutkie otwory, delikatne kształty, itp. Przy dużych grubościach wymagane będzie mocniejsze i droższe źródło lasera.

Comments are closed.