Press "Enter" to skip to content

Zastosowanie stali nierdzewnych

Przeznaczenie stali nierdzewnych jest ogromnie szerokie: od przemysłu ciężkiego oraz produkcji energii do mechaniki precyzyjnej i elektroniki. W Europie typowe dziedziny kluczowych zastosowań to branża budowlana oraz architektura, przemysł spożywczy, ochrona środowiska, oprzyrządowanie AGD, przemysł chemiczny, przemysł celulozowy, przemysł farmaceutyczny, produkcja energii i przemysł motoryzacyjny.

lina nierdzewna

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Stal nierdzewna była wynaleziona w 1912 roku, ale musiało minąć prawie 100 lat, żeby została “zauważona” w budownictwie i architekturze. Jest to materiał nadzwyczaj mocny jak też praktyczny, a równocześnie szlachetny i szykowny. Dzięki zróżnicowania gatunków oraz typów powierzchni oraz (zalecamy tą stronę) szerokiej palecie produktów, jest ona w stanie spełnić najbardziej wyszukane wymagania stawiane surowcom budowlanym oraz wykończeniowym przez architektów oraz dekoratorów wnętrz. Osłony kolumn, fragmenty oprzyrządowania basenów, balustrady, dźwigi (kabiny), to jedynie nieco przykładów zagospodarowania stali nierdzewnej w budownictwie. Nadzwyczaj często w ostatnim czasie zestawia się ją z drewnem czy szkłem.

Obok ogromnie wysokiej odporności na korozję, do plusów stali nierdzewnej zaliczyć

liny nierdzewne

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com

należy m. in.: obszerny wachlarz dostępnych towarów i wyrobów hutniczych (np. karoseria, przewody, pręty, kątowniki, liny nierdzewne), niemały wybór wariantów nawierzchni (od wygładzanych, poprzez matowe, z wzorkami tłoczonymi bądź trawionymi, kończąc na nawierzchniach (zapoznaj się z cenom nawierzchnia mineralna – http://www.interchemol.com.pl/) koloryzowanych), mnogość osiągalnych odmian o przeróżnych cechach, łatwość modelowania obróbki i łączenia, solidność i sztywność materiału, małą rozszerzalność cieplną, dużą temperaturę topnienia, bez porównania większa trwałość stali nierdzewnej w odniesieniu do innych tworzyw wykończeniowych – Metflix.

Obok produktów szklanych oraz poniektórych tworzyw sztucznych, stal nierdzewna jest dzisiaj jednym z nielicznych materiałów, który jest zatwierdzony jako materiał do wykonywania wyposażenia do gromadzenia, przetwórstwa oraz przewozu żywności. Wysokie wymogi w obszarze czystości, toksyczności, efektywności, a nawet wzornictwa, to reguła w przemyśle spożywczym. Wymagania odnośnie jakości finalnych produktów są ogromnie wysokie, zarówno na etapie źródeł surowca, przez proces przetwórczy i kończąc na nas, konsumencie.

Comments are closed.