Press "Enter" to skip to content

Obowiązki właściciela firmy względem urzędów

Każdy podmiot gospodarczy który sprzedaje dowolne usługi bądź produkty powinien płacić podatek VAT. Wszem i wobec wiadomo, że jest to jeden z w najwyższym stopniu skutecznych podatków jakie można opłacać. Należy do grupy podatków pośrednich, a więc takich, które nie są opłacane w odpowiednim urzędzie skarbowym ale w cenie kupowanego artykułu lub usługi. Jednym słowem, przedsiębiorcy wliczają ten podatek w koszt wyprzedawanego produktu. I na tym dokładnie polega jego siła – bardzo łatwo będzie stwierdzić ile tego podatku należy uiścić.

finanse

Z badań ekonomicznych wynika, że jest to jedna z w najwyższym stopniu efektywnych odmian opodatkowania. Zależnie od sposobu obliczania podatku jaki zapożyczy biznesmen, pełniący w przypadku VAT-u rolę pośrednika pomiędzy urzędem skarbowym a faktycznym płatnikiem czyli klientem, może on się rozliczać w trybie miesięcznym czy kwartalnym – będzie wypełniał odmienny blankiet. W wypadku trymestralnego rozliczenia wypełnia się blankiet VAT 7k . Termin na oddanie stosownej deklaracji jest dokładnie określony. W wypadku miesięcznego rozliczania podatku jest to 25 dzień miesiąca, z kolei w przypadku trymestralnej deklaracji VAT 7k to 25 dzień trymestru. W obu sytuacjach rozliczeniu podlega czas poprzedzający datę złożenia oświadczenia. Dla przykładu wypełniając 25 stycznia oświadczenie VAT 7k rozliczamy VAT za sprzedane usługi albo towary w poprzednim kwartale, a zatem ostatnie 3 miesiące zeszłego roku. Wypływa z tego, że wytwórca zabawek za prezenty nabyte przez św. Mikołaja odprowadzi VAT w styczniu właśnie.

biznes

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna nie jest to jedyny obowiązek chlebodawcy, bywa że biznesmen w swej działalności musi spełnić określone warunki. Przykładowo każdy producent pojazdów powinien – nim jego nowy produkt trafi do salonu sprzedaży – uzyskać homologację (homologacja jest to pozwolenie na eksploatację sprzętu na terytorium konkretnego kraju bądź grupy państw, jak to jest w wypadku Unii Europejskiej – ). Każdemu pracodawcy zdarza się zwalniać pracobiorców z rozmaitych powodów. Proces tenże, tak samo jak wcześniejsze zatrudnienie, reguluje kodeks pracy.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w linku (http://link2europe.pl/praca-w-antwerpii/)? To naturalnie podobna problematyka, więc na pewno te materiały również są warte zgłębienia.

Definiuje on bardzo dokładnie dla przykładu terminy wypowiedzenia, oraz przypadki gdy możliwym jest skrócenie okresu wypowiedzenia.

Comments are closed.