Press "Enter" to skip to content

Najlepszy sposób na aranżację domu z drewnianymi belkami.

Zastanawiasz się jak urządzić dom z belkami? Opiszemy ci kilka opcji. Jedno jest pewne – warto konkretnie wyeksponować drewniane wykończenie ścian i sufitów. Na pewno nie polecamy tej przestrzeni zabudowywać płytami regipsowymi. Utracimy tym sposobem ciekawą ozdobę przestrzeni.

Dom drewniany
Urządzanie domu z drewnianymi belkami stanowi nie lada trudność. Trzeba zatem wykorzystać te oryginalne ozdoby, jednocześnie pomyśleć o tym, by było to tak zrobione, by wyglądało idealnie do większości pozostałych elementów stylizacji mieszkania. Wiadomo ściany powinniśmy wyłożyć płytami kartonowo-gipsowymi, ale resztę elementów pozostawmy właśnie drewniane. Belki wyczyśćmy przy pomocy papieru ściernego, a później zabezpieczmy, lub pomalujmy dobrym impregnatem.

Chcesz znaleźć inne takiego rodzaju źródła? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w tekście (https://www.mti-furninova.pl/oferta/fotele-krzesla-dodatki/layla), który proponuje analogiczne tematy.

Jego koloryt możemy dostosować do planowanych mebli, które chcemy wstawić w wykonywanym wnętrzu.

Kilka dobrych pomysłów na pokoje z belkami przeczytałam na stronie . Mi osobiście szczególnie podobają się wersje domów, w których drewniane belki są łączone z podłogą o tym samym odcieniu, albo mebelkami utrzymanymi w podobnym klimacie.

Belki można również pomalować taką samą farbą, co cały pokój. Jednak w takim przypadku stracimy możliwość spojrzenia na piękne, lite drewno. Tym samym wyżej radziłam traktować belki tylko przeźroczystym impregnatem do drewna. Przede wszystkim dlatego, że taka zwyczajna fraktura drewna pasuje do wszystkich możliwych odcieni ścian i podłogi. Również rewelacyjnie ociepla wnętrze pokoju. Gdy nie masz na ścianach belek, które tworzą szkielet domu, możesz poszukać w sklepach ich imitacji – modne są poliuretanowe belki stropowe. Przypominają drewno! Ale o tym w innym artykule.

Comments are closed.