Press "Enter" to skip to content

Cyklinowanie podłogi sposobem na dobrze wyglądające pomieszczenie

Sposobów na wykończenie podłogi jest wiele. Wśród nich znajduje się ułożenie parkietu. Ostateczne wykończenie parkietu wymaga jego wycyklinowania.

Parkiet

Autor: Podłogi.info
Układanie parkietu Katowice to wyrażenie które można wpisać w wyszukiwarce, poszukując firmy wykonującej tego rodzaju prace (sprawdź polecaną stronę www). Zajmuje się nimi mnóstwo firm. Poszukując firm zajmujących się układaniem parkietu, zwróćmy uwagę nie tylko na proponowane stawki, ale także to jak długo firma istnieje na rynku. Układanie parkietu Katowice oraz cyklinowanie Katowice to frazy, które pomogą dowiedzieć się na czym polegają prace . Są to prace wymagające rozległego doświadczenia. Cyklinowania wymaga nie tylko parkiet, który dopiero ułożyliśmy. Każdy, nawet ten ułożony z naprawdę odpornego na działanie czasu rodzaju drewna parkiet (parkiet drewniany cena) będzie wymagał po pewnym czasie użytkowania okresowej renowacji. Renowacja parkietu to jego wycyklinowanie, zajmuje się tym wiele firm w kraju. Bez problemu uda nam się znaleźć więc firmę posiadającą w ofercie cyklinowanie Katowice zaś to miejsce, w którym wykonanie tej usługi na nowo ułożonym parkiecie nie będzie trudne. Zabieg cyklinowania nowo ułożonych parkietów polega na ich wyszlifowaniu z wykorzystaniem specjalnej maszyny , którą nazywa się cykliniarką. Znacznie trudniejsza jest renowacja starego parkietu. Odnawiając starą podłogę, możemy wycyklinować nie tylko parkiet, ale też typową podłogę zrobioną z desek. Proces ten może być trudny, jeśli deski podłogowe pokryto wcześniej farbą olejną.

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć potrzebne Ci informacje, to kliknij ten odsyłacz. Uczciwie zalecamy tę witrynę każdemu, kto chciałby mieć niebanalne źródło informacji.

Nie jest to jednak niemożliwe do wykonania, potrzeba na to jednak mnóstwo czasu, ponieważ konieczne jest wcześniejsze usunięcie wierzchniej warstwy farby olejnej.

Wśród usług firm zajmujących się cyklinowaniem nowych parkietów wielkim zainteresowaniem klientów cieszy się cyklinowanie bez emitowania pyłu. Każde cyklinowaniepowinno być zakończone etapem szlifowania parkietu. Do cyklinowania parkietu używany jest papier ścierny. Do cyklinowania parkietu używa się papieru o grubości od 24 do 120, zaś szlifowanie przeprowadza się przy pomocy specjalnych maszyn do polerowania. To one nadają ostateczny wygląd podłodze. Gradację papieru wykorzystywane do cyklinowania wybiera się, biorąc pod uwagę gatunek drewna, z którego zrobiono parkiet. Końcowym etapem wykończenia podłogi będzie pokrycie go lakierem bądź olejem. Lakier możemy nanosić pędzlem, pistoletem natryskowym lub wałkiem. Najczęściej nakłada się dwie bądź trzy warstwy lakieru.

Comments are closed.