Press "Enter" to skip to content

Klinkier – ceniony materiał wykończeniowy. Sprawdź, z jakich opcji możesz skorzystać

Wśród najróżniejszych materiałów budowlanych jednym z najbardziej dzisiaj popularnych jest klinkier. Robiony jedynie z gliny oraz piasku jest produktem w stu procentach naturalnym, ma naprawdę szerokie zastosowanie. Jest doskonały przede wszystkim do wykańczania elewacji budynków. Coraz częściej stosuje się go też do wznoszenia kominków, ogrodzeń, wykańczania balkonów i tarasów.

Klinkier elewacyjny to materiał (żywice na modele odlewnicze – http://odlew.com.pl/oferta-ebalta/poliuretanowe-zywice-elastyczne) niezwykle chętnie używany do wykańczania ścian zewnętrznych budynków – klinkier elewacyjny. Ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim jest to materiał charakteryzujący się niezwykłą trwałością. Elewacja wykonana z klinkieru nie straci doskonałego wyglądu przez wiele lat. Inną zaletą klinkieru jest jego odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Elewacja nie zostanie uszkodzona nawet w czasie bardzo niskich temperatur, a jej wygląd nie ulegnie zmianie pod wpływem opadów atmosferycznych. Do tego jeszcze duża gama kolorystyczna. Aktualnie znajdziemy klinkier elewacyjny nie tylko w najbardziej znanym, czerwonym kolorze, ale również w wielu innych. Bez żadnych kłopotów można znaleźć dzisiaj klinkier elewacyjny w kolorze żółtym, brązowym, pomarańczowym, a nawet w kolorze białym. Dzięki tak bogatej kolorystyce możemy dobrać kolor elewacji, który najbardziej będzie współgrał z naszym poczuciem estetyki.

klinkier

Autor: sklep.euroglazura.eu
Źródło: sklep.euroglazura.eu

To jeszcze nie wszystkie zalety klinkieru. Bez wątpienia do jego plusów zalicza się niezwykle szerokie zastosowanie. Cegłę klinkierową można zastosować nie tylko jako materiał do wykończenia elewacji, ale też do wznoszenia elementów małej architektury otaczającym dom ogródku. Znakomicie nadaje się na ogrodzenia, do budowania murków i wielu innych elementów.

Klinkier to teraz nie tylko klasyczna cegła. Producenci proponują także zaskakujący asortyment najróżniejszego rodzaju kształtek zrobionych z klinkieru. Znajdują się wśród nich daszki klinkierowe. Służą one do ochronienia murowanych słupów ogrodzeniowych przed opadami atmosferycznymi – więcej opcji. Za sprawą tego nasze ogrodzenie przetrwa w doskonałym stanie przez wiele lat.

Stawiając na użycie klinkieru, powinno się pamiętać, że płytki z klinkieru przeznaczone są do montowania tylko na osuszonych powierzchniach. Do montażu elementu takiego, jak daszki klinkierowe przeznaczone są specjalne zaprawy , które mają właściwości mrozoodporne. Klinkier to nie tylko nadzwyczaj trwały, ale także niezwykle estetyczny, ciepły i stosunkowo tani materiał do wykańczania elewacji. Może być używany zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz budynków.

Comments are closed.