Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób powinno się czyścić szybę kominkową? Jakie są na to sposoby? Czy powinno się czyścić tego typu szybę popiołem?

Brudna szyba w kominku wygląda dość brzydko, przede wszystkim przysłania to, co najważniejsze, to znaczy ogień. W jaki sposób więc powinno się dbać o szybkę kominkową, żeby zawsze prezentowała się ona estetycznie?

W żadnym katalogu znanych producentów na pewno nie znajdziemy zdjęcia z brudną szybą. Niestety, nawet kominki z kurtyną powietrzną albo z pirolizą nie będą chronić szyb przed zabrudzeniami, gdy będziemy w kominku palić po swojemu, a nie tak, jak zaleca wytwórca. W pierwszym z rodzajów kominków (to znaczy z kurtyną powietrza) zwiększeniu ulega ilość drewna potrzebna do ogrzania domu lub pokoju, w kolejnym zaś należy utrzymywać bardzo wysoką temperaturę, mniej więcej 300 stopni Celsjusza.

kominek

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

W pierwszym, jak też drugim przypadku używa się jak najwyższej jakości suchego drewna, co wpływa na koszt ogrzewania. Szyba (https://effectglass.eu/) do kominka jest często podatna na zabrudzenia sadzą. Jeżeli jest to niewielkie zanieczyszczenie to do jej usunięcia wystarczy zwykły, ale doskonale rozpuszczający tłuszcze płyn do mycia naczyń. Niewielką ilość płynu wyciskamy na wilgotną oraz miękką ściereczkę i następnie przecieramy szybę.

Ten odsyłacz do wpisu (https://czasnaokna.pl/rolety/) przybliży Ci większą ilość informacji na ten wątek, który tak niezwykle Cię zainteresował i zwyczajnie wciągnął.

Na koniec warto ją wypolerować jakimiś gazetami (lecz nie kolorowymi magazynami). Jeśli zaś szyby do kominków posiadają większe zabrudzenia? Niestety to niezbyt dobrze, w takim wypadku jak szyba jest bardziej brudna, to trzeba zakupić specjalistyczny płyn do czyszczenia szyb kominkowych. Dobre będą też płyny do czyszczenia piekarników albo grillów. Więcej na witrynie .

Małą ilość preparatu nanieść należy na szybę, aby później ją delikatnie zebrać. Dobra jest do tego miękka oraz ledwie wilgotna szmatka lub gazeta. I tak do skutku. Może być tak, że na powierzchni szyby są uporczywe zabrudzenia, dobrze więc je usunąć skrobakiem. Niektórzy próbują czyścić popiołem, lecz czy ma to sens? Jak się okazuje i owszem, ale pod warunkiem, że jest pewność, iż w popiele nie znajduje się nawet drobinka, jaka może zarysować, a tym samym uszkodzić szybę. Dlatego też to faktycznie może być dobry pomysł, lecz pamiętajmy, aby zawsze zachować rozsądek. W jakim miejscu kupować środki do czyszczenia szyb kominkowych? Najlepiej w specjalistycznych punktach, gdzie kupimy też inny asortyment do kominka, jak podstawa pod kominek, jednakże możemy także sprawdzić w marketach budowlanych.

Comments are closed.