Press "Enter" to skip to content

Kilka podstawowych informacji w temacie rolet, jakie są ich podstawowe modele i odmiany

Rolety to bardzo popularny sposób na zasłanianie swoich okien. Analogicznie jak żaluzje pozwalają one na ograniczenie ilości wpadającego światła do wnętrza, lecz nieco inaczej działają. Żaluzje składają się ze sporej liczby cienkich pasków, jakie można ustawiać pod różnym kątem, a tym samym regulować stopień zasłonięcia. Z kolei w roletach zasłanianie to odbywa się poprzez opuszczanie i podnoszenie materiałowej taśmy, tu stopień zaciemnienia jest uzależniony od tego, jak nisko zostaną opuszczone.

rolety w oknach

Autor: t!m
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli materiał zasłoni całe okno, to w pomieszczeniu zapanuje ciemność, z kolei podniesienie na samą górę sprawi, że nic nie będzie zasłaniać okna. Z tym zasłanianiem będzie jeszcze taka rzecz, że sporo zależało będzie od tego, jaki materiał się użyje. Ich oferta jest całkiem spora, część z nich jest gruba i praktycznie wcale nie będą przepuszczać słońca, inne z kolei mogą trochę przepuszczać, i wtedy w pomieszczeniu będzie panował półmrok. Sporo też zależy od wzoru, ostatnio modne są na przykład fotorolety – – umożliwiające wydruk na materiale dowolnego zdjęcia.

Tradycyjna roleta składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest wspomniana już taśma z materiału, drugą rolka nawijająca, a trzecią prowadnice, w jakich materiałowa taśma będzie opadać i się podnosić. Sterowanie opuszczeniem odbywa się przy pomocy sznurka, ciągnąc go w odpowiednim kierunku będzie się powodować opuszczanie i podnoszenie taśmy. Bardzo dużą zaletą rolet jest to, że można je zamontować nie tylko w pionie, ale także pod różnymi kątami.

Rolety do okien dachowych mają podobną budowę do rolet pionowych, będą się jedynie różnić prowadnicą – W tym typie rolet prowadnice mają specjalną konstrukcję, dzięki której roleta nie będzie wypadała podczas zasłaniania i odsuwania.

Jeżeli czytany tekst kompletnie Cię wciągnął, to kliknij na odmienny pełny tekst (https://iltex.pl/oferta/), który również ma podobne dane na prezentowany temat.

Rolety bardzo dobrze sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, czy to będzie sypialnia, kuchnia czy też salon. Dzięki dużym możliwościom na zrobienie będą również stanowić świetny element do dekoracji, dobrze dopasowane potrafią faktycznie interesująco ożywić każde wnętrze.

Comments are closed.