Press "Enter" to skip to content

Jak wybierać soczewki, ażeby najbardziej były dopasowane? Co jest w tej sprawie najważniejsze, o czym pamiętać?

Soczewki kontaktowe są w coraz większym stopniu popularne, nie zadziwia więc fakt, że coraz częściej nabywają je osoby z wadą wzroku. Do niedawna były zmuszone nosić korekcyjne okulary, by normalnie funkcjonować, obecnie na szczęście są lepsze sposoby.

W ogóle powodów coraz bardziej znacznej popularności soczewek kontaktowych jest naprawdę dużo. Jednym z nich jest z pewnością dość dynamiczny rozwój technologii produkcji, a także wykorzystywane coraz bardziej nowoczesnych materiałów, z jakich wytwarzane są soczewki. Następnym powodem jest stale poszerzana oferta soczewek kontaktowych, za pomocą jakich jesteśmy w stanie obecnie praktycznie skorygować prawie każdą wadę wzroku – od krótkowzroczności, poprzez astygmatyzm aż po starczowzroczność.

W prezentowanym na tej stronie wpisie przeczytasz zajmujące informacje, jednak sprawdź również, co znajdziesz w tym serwisie (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych). Bez wahania po prostu go kliknij!

Do każdego z takich schorzeń wykorzystuje się specjalne soczewki Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com

Przed wybraniem soczewek kontaktowych powinniśmy odwiedzić specjalistę, czyli okulistę albo optometrystę, jaki przeprowadzi badanie i dzięki swojej wiedzy dobierze soczewki kontaktowe najbardziej dopasowane do naszej wady wzroku. W czasie tego fachowego badania okulista określi rodzaj oraz wielkość wady,przeprowadzi pomiar geometrii oka. Ponadto sprawdzi, czy nie pojawiaj się u nas żadne schorzenia oczu, które mogłyby wykluczyć możliwości noszenia soczewek kontaktowych, np. proclear 1-day 30. Po przeprowadzeniu takiego badania oraz zebraniu różnych najważniejszych informacji okulista jest w stanie zaproponować optymalne soczewki kontaktowe, jakie będą najlepiej pasować do naszych wymagań. Specjalista zakłada wybrane soczewki na oczy i zobaczy jak się układają. W poszczególnych przypadkach konieczne może być zakup u producenta soczewek kontaktowych o oryginalnych parametrach, jakie są dopasowane do wymagań konkretnej osoby.

Później warto zapoznać się z dość szczegółowo z zasadami, jakie będą obowiązujące w czasie użytkowania soczewek kontaktowych. Po dopasowaniu zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na kontrolną wizytę. Po dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji lekarz powinien zobaczyć, jak prezentuje się stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeśli wszystko przebiega standardowo, to co kilka miesięcy powinniśmy zgłaszać się na okresowe kontrole.

Comments are closed.