Press "Enter" to skip to content

Jak troszczyć się o samochód

O tym, że nasz rynek motoryzacyjny używanymi czterokołowcami stoi, nie trzeba prawdopodobnie nikogo przekonywać. Ostatnie dane pokazują, iż spada liczba nabywanych aut nowych, jak i używanych, co może oznaczać, iż rynek już się nasycił, zaś z drugiej strony Polacy dłużej jeżdżą tym, co już posiadają. By jednakże móc dłużej eksploatować wóz, konieczne będzie zastosowanie się do kilku głównych zaleceń.

samochód, audi, auto

Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Często, wbrew oczekiwaniom nabywcy używanego auta, nabycie takiego samochodu to dopiero początek kosztów z nim związanych.

Zaciekawiony? To dla nas fantastyczna wiadomość. Więc kliknij tu gmp italia felgi i oglądaj bez ograniczeń następne specjalistyczne wpisy.

Nie oznacza to naturalnie, że trzeba prędko udać się do salonu dilerskiego po nowy samochód, musimy jednak mieć świadomość czekających nas na początku kosztów. Należy je zwyczajnie wkalkulować w cenę nabywanego samochodu. Jednym z ważnych elementów będzie diagnostyka samochodowa.

Jakie części powinniśmy z reguły wymienić po zakupie, które najprędzej się eksploatują?

Części samochodowe możemy podzielić na dwie grupy: te, które należy z pewnością wymienić, a także te, które mogą poczekać pod warunkiem, że przegląd techniczny nie wykaże inaczej. Do tej pierwszej grupy trzeba zaliczyć: olej, filtry powietrza, pasek rozrządu razem z napinaczami oraz pompą wody, jeśli jest poruszana paskiem rozrządu, świece zapłonowe, płyn w układzie chłodzenia. Elementy owe trzeba wymienić bez względu na to, co twierdzi wyprzedający pojazd, chyba, iż jest dowód wymiany tych części w postaci wpisu do książki samochodu z pieczątkami serwisu.

Jeżeli ten temat Cię zaciekawi, to z pewnością zainteresuje Cię też oferta (https://www.magazynauto.pl/testy/elektryczne-crossovery-porownanie,aid,1051) na prezentowane zagadnienie, gdyż także zawiera ciekawe informacje.

Taki przegląd trzeba potraktować na serio, gdyż usterka każdej z wyżej wyszczególnionych części wywołana ich nazbyt długim użytkowaniem, naraża nas na nieporównywalnie wysokie koszta napraw silnika. Ponadto nie możemy zweryfikować stanu technicznego tych części poprzez proste oględziny.

mechanik samochodowy,
W drugiej grupie znajdą się owe części, jakie będziemy w stanie zdiagnozować podczas badania technicznego auta. Badanie takie należy przeprowadzić przed kupnem auta. Będą to: układ hamulcowy: klocki, cylinderki i wymiana płynu hamulcowego, zawieszenie: sworznie, gumy stabilizatorów, przegląd klimatyzacji , pasek alternatora , amortyzatory w wypadku, jeśli przebieg auta jest wyższy aniżeli 100 tys. km czy jeśli badanie udowodni ich zużycie. Poszukujesz serwisu dla swego samochodu. Nic prostszego. Wpisz po prostu w przeglądarkę hasło: audi serwis Warszawa.

Comments are closed.