Press "Enter" to skip to content

Różnego rodzaju rozwiązania techniczne usprawniające pracę i zapewniające bezpieczeństwo w warsztatach

Zorganizowanie nowoczesnego warsztatu to nie tylko postawienie budynku i paru maszyn w środku. To także zapewnienie odpowiednich warunków do pracy, w tym wszelakie zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Bardzo pomocne będą w codziennej eksploatacji obiektu nowoczesne rozwiązania automatyczne. Dzięki nim niektóre rzeczy można wykonać dużo łatwiej i wygodniej, a tym samym zaoszczędzić sporo cennego czasu.

maszyny przemysłowe

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem takiego rozwiązania są na przykład napędy – przetestuj napędy drzwioweafg.poznan.pl – łańcuchowe (zobacz). Służą one przede wszystkim do wygodnego odchylania skrzydeł okien i można je zastosować praktycznie w każdej okiennicy. Napędy takie można na przykład użyć do codziennego przewietrzania wnętrza, co w niektórych sytuacjach jest konieczne. Przez wykorzystanie takich napędów odpada konieczność wykonywania tej czynności przez zatrudnionych pracowników, jacy dzięki temu mogą zająć się innymi obowiązkami. Całością sterowania otwieraniem zajmuje się sterownik, który współpracuje z niedużym napędem.
O ile system otwierający okiennice to usprawnienie codziennej pracy, to różnego rodzaju zabezpieczenia są ochroną warsztatu i pracujących w nim ludzi. Szczególnie znaczenie mają one w miejscach, w których przechowuje się materiały łatwopalne, a w większości warsztatów często tak właśnie jest. W praktyce zabezpieczenia przeciwpożarowe (poznaj co ma do zaoferowania Mercor Group) można podzielić na bierne i czynne, to, jakie zostaną zastosowane w danym przypadku będzie zależało od aktualnych regulacji prawnych i decyzji właściciela .
Najprostsze systemy potrafią jedynie wykrywać pożar i poinformować o tym otoczenie, już samo to jest ogromnie ważne jeśli chodzi o możliwości interwencji i ewentualną ewakuację. Znacznie więcej możliwości mają systemy SAP, które potrafią wykryć pożar w początkowej fazie i poinformować o tym odpowiednie służby.

Jeszcze wyższą skuteczność mają automatyczne systemy gaszenia ognia. Składają się one z instalacji doprowadzającej wodę i pewnej ilości czujników, jakie po wykryciu się ognia uruchamiają system w ten sposób gasząc ogień.

Comments are closed.