Press "Enter" to skip to content

Do czego mogą być wykorzystane siłowniki liniowe z napędem elektrycznym, w jaki sposób są zbudowane.

Jednym z istotniejszych podzespołów systemów napędu są różnego rodzaju liniowe siłowniki. Będą one pozwalać na szybkie i dynamiczne przesuwanie roboczego elementu, a jednocześnie charakteryzują się bardzo dużą precyzją funkcjonowania. ak naprawdę chyba się nie znajdzie branży, która w jakimś stopniu nie korzystałaby z tych mechanizmów, ze względu na swoje właściwości bardzo dobrze będą się one sprawdzać w różnych zastosowaniach.

siłownik

Zwłaszcza że w stosunku do siłowników hydraulicznych mają znacznie prostszą konstrukcję, nie wymagają skomplikowanej instalacji i mogą przez wiele lat pracować praktycznie bezobsługowo. Siłowniki dobrych producentów mają smarowanie fabryczne, wystarczające na kilkadziesiąt lat pracy, i przez ten czas praktycznie wcale nie powinny wymagać ingerencji użytkowników. Rzecz jasna pod warunkiem, że się właściwie dopasuje ich parametry, to znaczy przede wszystkim zakres obciążeń, z jakimi będą pracować. Użycie zbyt słabych siłowników może znacząco jednak ograniczyć ich żywotność i powodować różne awarie. Tak spora niezawodność i szybkość instalacji w dużym stopniu wynika zprostej konstrukcji urządzenia. Elektryczne siłowniki (www.arapneumatik.pl/k-63-silowniki-pneumatyczne-kompaktowe-parker-origa) liniowe (dowiedz się więcej tu) składają się przede wszystkim z silnika o odpowiednich parametrach oraz mechanicznej przekładni która będzie napędzać zwykłą śrubę.

Szukasz podobnego wpisu na opisywany w tym miejscu temat? Jeśli tak, to ten w serwisie (http://www.coka.pl/uslugi-medyczne/laseroterapia/kapsulotomia-yag/) bez cienia wątpliwości także uznasz za interesujący.

Po śrubie tej przesuwana jest nakrętka, która z kolei jest połączona z tłokiem, który odpowiada za ruch roboczy.

Siłowniki elektryczne nie wymagają żadnych skomplikowanych systemów podłączeniowych – wystarczy podłączyć parę przewodów i układ będzie działał. Przez wykorzystanie silników na prąd stały sterowanie takim siłownikiem jest bardzo proste. Aby odwrócić kierunek ruchu wystarczy odwrócić polaryzację zasilania, co bardzo łatwo uzyskać przy pomocy zwykłych przełączników. Oprócz tego w prosty sposób można wykonać zabezpieczenia krańcowe, odcinające prąd po dojściu mechanizmu do końcowego położenia. Wszystkie te aspekty sprawiają, że liniowe siłowniki są bardzo chętnie wykorzystywane w wielu urządzeniach.

Comments are closed.