Press "Enter" to skip to content

Czemu regularne czynności serwisowe są tak ważne dla żywotności silnika, co jaki czas powinno się wymieniać określone elementy.

Każdy samochód wymaga wykonywania regularnych czynności serwisowych, co wiąże się między innymi z cykliczną wymianą pewnych elementów. Szczegółowe schematy wymiany powinien dostarczyć każdy producent samochodu i należy się przestrzegać, jeśli chce się mieć samochód w należytym stanie.

silnik samochodowy

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com

Dokładnie precyzują one, co ile czasu albo przejechanych kilometrach powinno się daną rzecz wymienić, lecz rzecz jasna jeśli wystąpią jakieś inne okoliczności, to należy ten czas nieco zmienić. Na przykład jeśli chodzi o olej należy go wymieniać po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów. Jeśli jednak któryś z kierowców tyle nie przejedzie, to i tak powinien olej zmienić, gdyż po dłuższym okresie czasu użytkowania traci on sporo ze swoich właściwości. Tego typu elementów, które powinno się cyklicznie wymieniać, jest jeszcze kilka. Warto pamiętać o tych serwisowych czynnościach, bo są one niezwykle ważne dla żywotności silnika, a ich koszt nie jest jakiś wielki. Zmiana wszystkiego, co jest niezbędne będzie kosztowało może trzysta złotych, a oszczędzi się kilka razy tyle na naprawie auta.

Szczególnie istotną rolę będą tutaj mieć filtry, i jeśli chodzi o nie koniecznie należy podjechać do warsztatu raz do roku żeby je powymieniać. Filtry powietrza są odpowiedzialne za czyszczenie powietrza, jakie ma być wykorzystane podczas spalania paliwa.

Znajdujące się w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę ładowanie samochodów elektrycznych, na której znajdziesz podobne zagadnienia.

Są to nie tylko rozmaite pyły i kurze, ale też stałe zanieczyszczenia, takie jak drobne kamyki, piasek czy fragmenty roślin. Jeżeli któraś z tych rzeczy by się dostała do komory spalania, to silnik mógłby zostać poważnie uszkodzony, z tego też powodu jakość filtra ma ogromne znaczenie dla żywotności napędowej jednostki.

Nasze kolejne teksty są równie zajmujące, co ten. Zatem wejdź w łącze tutaj i przeglądaj rzetelne informacje. Zachęcamy!

Jeśli ktoś mieszka w jakiś większym mieście, to zalecana jest wymiana filtrów powietrza nawet częściej.

Co około dwadzieścia tysięcy kilometrów przy silnikach diesla i pięćdziesięciu przy silnikach benzynowych wymieniać się także powinno filtry paliwa. O nich niestety wielu kierowców trochę zapomina, a również spełniają ogromnie ważną rolę, bowiem czyszczą paliwo przed podaniem do układu wtryskowego.

Comments are closed.