Press "Enter" to skip to content

Kilka słów odnośnie strzelnictwa

Przechowywanie broni palnej wymaga zastosowanie odpowiedniej kabury. Jest to rodzaj pokrowca. Z jakimi modelami kabur możemy mieć do czynienia zazwyczaj? Kabury, czyli zwykle pokrowce do przenoszenia broni udostępnione są w wersji do noszenia pod pachą. Będą także modele, które można zostawić przyczepione do pasa. Pośród udostępnionych dzisiaj fasonów kabur znajdują się również kabury udowe. Zgodnie ze swoją nazwą kabury udowe noszone będą na udzie.

militaria

Autor: Andrew Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Kabury bez względu od tego, gdzie będą noszone muszą być przystosowane w taki sposób, aby przenoszona w tym broń była zabezpieczona przed wypadnięciem. Te , które nosi się pod pachą mają przeważnie więc klapę zapinaną w górnej części, która uniemożliwia wypadnięcie broni. Modele udowe posiadają natomiast trzy gatunki zabezpieczeń.

Częścią kabury udowej będzie schemat pasów, dzięki czemu kabura na udo może zostać mocowana na udzie na stosowanej wysokości. Pasy te można w każdym momencie zdemontować.

Zobacz ten odnośnik, ponieważ poznasz tutaj ciekawe treści, które z pewnością Cię zainteresują – to niezwykle ważna propozycja (http://bioanalytic.com.pl/partnerzy/spektrometria-mas/).

Wtedy element ten można przenosić na specjalistycznych szelkach lub na pasie. Sprzedaż kabur nie tylko udowych prezentują sklepy z akcesoriami militarnymi. Niezależnie od modelu kabury wiele z nich ma kieszenie jakie służą do przenoszenia części wyposażenia jak przykładowo wycior.

Wszelkie fasony posiadają także kieszonki, w których można przenosić jeszcze jeden magazynek lub zapas amunicji. Gatunkiem pokrowca będzie olstra. Olstry stosowała głównie kawaleria. Gdy mimo wszystko konie, wraz z nimi kawalerzyści zniknęli z armii, używanie ostrów było bezużyteczne. Rodzaj kabury przeważnie dobierana jest do gatunku stosowanej broni.

Różne pokrowce są bowiem przeznaczone do przenoszenia rewolweru, inne zaś do broni z większym korpusem. Niegdyś kabury wykonywano głównie ze skóry. Obecnie prócz skóry wykorzystuje się również inne materiały.

Jeżeli jesteś zdania, że taki tekst jest godny zainteresowania, sprawdź na serwisie (http://www.north.pl/czesci-agd/czesci-do-kuchenek/czesci-mastercook/grzalki-do-kuchenek-mastercook,g1387047.html) inne tego typu informacje – na pewno także okażą się dla Ciebie wartościowe.

Dzisiaj coraz częściej można kupić kabur wykonane z nylonu, lub z kordury.

Sklepy z militariami oferują także kabury wyprodukowane z połączenia tych dwóch materiałów. Kabury wykonane ze skóry będą bardziej wytrzymałe, należy mimo wszystko dać za nie nieco więcej aniżeli za te wykonane z nylonu, lub uszyte z cordury.

Comments are closed.