Press "Enter" to skip to content

Główne typy tak popularnych w ostatnio fototapet, na jakich podkładach będą one najlepsze

Tapety od dawna chętnie były stosowane w wykończeniu wnętrz wielu domów i mieszkań. W porównaniu z malowaniem ścian posiadają dużo plusów, jednak ich wadą była mała liczba wzorów. Jednak bardzo zmieniło się to wraz z rozpowszechnieniem całkiem niedawno fototapet, jakie szturmem wdarły się do nowoczesnego wzornictwa i wszystko wskazuje na to, że długo tam zostaną. Fototapety wykonywane są w zasadzie analogicznie, jak klasyczne tapety, przy użyciu analogicznych podkładów, również sposób ich przyklejania jest niezwykle podobny.

fototapety

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Natomiast ich ogromną zaletą jest możliwość drukowania praktycznie każdego wzoru, jaki się tylko będzie chciało i udekorowanie nim ścian w mieszkaniu. Możliwości techniczne fototapet pozwalają na wydrukowanie dowolnego zdjęcia, ważne będzie jest, aby miało ono dobre parametry, żeby ładnie wyglądało. Poza tym można wybrać fotografię pośród tysięcy dostępnych w banku zdjęć albo po prostu zamówić jeden z wielu ciekawych motywów.

Dziś zamawiając fototapety na wymiar wybrać można jeden z paru dostępnych podkładów, na których się je wykonuje – inspiracje Podkłady będą się różnić się przede wszystkim odpornością na działanie wilgoci, a co się w tym wiąże, zastosowaniem i ceną.

Czy taka publikacja była dla Ciebie intrygująca? Jeśli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tu, który również rozpatruje taką kwestię.

fototapety

Autor: DA

Najtańszymi podkładami są wersje papierowe, poza ceną nie mają one zbyt wiele zalet. Są mało odporne na działanie wilgoci, przez co absolutnie nie będą się nadawać do kuchni i łazienek, a w reszcie pomieszczeń wymagają bardzo dokładnie wygładzonych ścian, aby odpowiednio się prezentowały.

Znacznie lepsze parametry posiadają podkłady z domieszką lateksu. Są one wykonane ze specjalnego rodzaju papieru z dodatkiem lateksu, który przede wszystkim daje znacznie lepszy obraz, a poza tym dzięki większej grubości doskonale wygładza wszelakie nierówności ścian. Najlepszą jakość mają tapety zrobione z winylu, materiał ten jest nie tylko zupełnie odporny na wodę i wilgoć, ale dodatkowo zapewnia doskonałą jakość obrazu, tapety z niego wykonane bez żadnych problemów stosowane być mogą we wszystkich pomieszczeniach.

Comments are closed.