Press "Enter" to skip to content

Rozkwit technologiczny na planecie wymaga nieustannego udoskonalania procesów technicznych w zakładach takich jak elektrownie

Już od czasów prehistorycznych człowiek pasjonował się udoskonalaniem metod polowania. Doprowadziło to ostatecznie do powstania pierwszych stopów metali.

Służyły one dla przykładu do wytwarzania grotów strzał czy w później do wytwarzania przyrządów służących do uprawy ziemi.

Współcześnie stopy metali znajdują się wszędzie. Na drodze, w mieszkaniu, czy w zakładzie.

Nie czekaj – jeżeli zaciekawił Cię ten post, to zachęcamy Cię do wejścia do wpisu autora, by przyswoić kolejne frapujące szczegóły.

Jednym z miejsc potrzebujących znacznej trwałości stopów są zakłady energetyczne. Elektrownie stosują bardzo skomplikowane urządzenia do produkowania energii, tak bardzo potrzebnej współcześnie. Bez niej nie byłoby przykładowo ogrzewania w pracy podczas zimy. Jeżeli zakłady energetyczne wytwarzają ciepło to osprzęt, z którego się składają jest niezwykle odporny na wpływ temperatury. Do ważnych urządzeń uwzględnia się turbiny. Zawierają one liczne elementy, które muszą przetrwać znaczne przeciążenia jak i wysokie temperatury przygotowana oferta tutaj. Elementy te są ze stali 13HMF. Jest to bardzo zahartowany i plastyczny stop.

wygląd

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Zbliżonymi parametrami odznacza się podobny stop, nosi on nazwę 13CrMo przeczytaj na stronie. Ma on zastosowanie także jako tworzywo i klej poliuretanowy na rury czy Zbiorniki. Jest powszechnie używany, ponieważ składa się z popularnych składników. Także obróbka tego stopu jest bardzo szybka, co sprzyja jego rozpowszechnieniu.

Stal jest bardzo popularnym stopem mającym zastosowanie współcześnie. Bez niego byłoby trudno funkcjonować. Jego wszechstronność oraz zastosowanie powodują niemożliwość zamiany go innym materiałem.

Comments are closed.