Press "Enter" to skip to content

Oświetlenie LED, na zewnątrz i do pracy to lokata na następne lata.

Niewiele osób wie, jaki wpływ na nas ma energia słoneczna. Nasz rytm biologiczny jest w sporym stopniu od niego uzależniony. Jeśli światła jest za mało to organizm wytwarza za mało witaminy D, spada koncentracja, pojawia się znużenie a przy długotrwałych okresach, może pojawić się stan depresyjnych. Zimą i jesienią kiedy mamy niedobór słońca, bardzo istotny jest właściwy dobór oświetlenia.

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Nic tak dobrze nie wpływa na nasze samopoczucie, w długie jesienne popołudnia jak cieple taktowne źródło światła, które musi nam przez jakiś czas zastąpić naturalne światło. Mieszkanie składa się z kilku różnorodnych pomieszczeń. Każde z nich wymaga innego rodzaju źródła światła.

Przy wyborze dobrego oświetlenia, należy pamiętać , że przede wszystkim jego zabarwienie może nas uspokoić lub też możemy poczuć się rozdrażnieni. W sytuacji tradycyjnego oświetlenia, dobór barwy jest utrudniony a nawet wręcz niemożliwy. W przypadku oświetlenia LED nie ma z tym kłopotu.

Lampy LED wcześniej używane były głównie jako lampy sygnałowe np.

Oczywiście, że w internecie odnajdziesz pasjonujące tematy.Na opisywany temat również przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do treści!

w kierunkowskazach lub przestrzegające w różnorakiego typu urządzeniach elektrycznych. Odkąd zaprojektowano żarówki LED z białym światłem rozpoczęto je stosować do oświetlenia wnętrz.

żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie lampy z białymi żarówkami LED wytwarzane zgodnie z ilością lumenów i temperatury barwowej: biała ciepła – oświetlenie zbliżone do emitowanego przez dawne żarówki, biała neutralna – dająca jaskrawe światło najczęściej wykorzystywana w centrach handlowych. Trzeci typ, to żarówka LED o barwie światła dziennego tzw. biała zimna, pasująca do nowoczesnych wnętrz, z dominacją metalu, szkła i cegły.

Oświetlenie LED to przede wszystkim oszczędny i jednocześnie luksusowy substytut starego sposobu oświetlenia.

Nie bój się, nasze linki są niezwykle ciekawe i, co najważniejsze, są zawsze aktualne i użyteczne. Jeżeli poszukujesz jakichkolwiek informacji, to na nasze strony.

Ich niewątpliwą dobrą stroną, jest niewielki pobór mocy oraz minimalne wydzielanie ciepła, a także duża odporność na wibracje. Żarówka LED dobrze sprawdza się do oświetlenia punktowego i dekoracyjnego, w punktach relaksu, zabawy z dziećmi, przygotowywania jedzenia oraz w miejscach przeznaczonych do pracy.

Comments are closed.