Press "Enter" to skip to content

Jak najlepiej utrzymywać w czystości samochód

Z mikrofibry sporządza się obecnie dużo produktów, od rajstop i bielizny, po dywaniki łazienkowe. Na rynku pojawiła się też pełna gama ścierek, ściereczek, czyścików w rozmaitych odcieniach i fakturach. Przeminęły pory, kiedy do polerowania samochodów wykorzystywało się starej bielizny bawełnianej, bądź pieluszki tetrowej. Posiadamy daleko większy dobór, a skuteczność ręczników najnowszej generacji, jest znacznie lepsza.

myjnia

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Mikrowłókno jest niezwykle chłonne, potrafi chłonąć siedmiokrotnie więcej wody, niż ono waży, a przy tym nadzwyczaj prędko się suszy. To gatunek materiału z niewiarygodnie drobnych włókien poliestrowych i poliamidowych.

Ścierka z mikrofibry (zob. ) nie zostawia na wycieranej, lub polerowanej powierzchni ani pasm ani kłaczków, jak odmienne ręczniki. Mięciutka ściereczka nie zostawia również mikroskopijnych, niedostrzegalnych gołym okiem zarysowań, nawet na najdelikatniejszych obszarach.

Obecnie trudno jest odnaleźć istotnie niebanalny portal. Jeśli odczuwasz analogiczny problem, to zalecamy ten artykuł. Są tam opublikowane fascynujące kwestie.

To ogromnie istotna cecha przy myciu szyb i nadwozi naszych aut. Znakomicie nadaje się nie jedynie do pucowania nadwozi i szyb, lecz także do mycia kokpitów w środku samochodu.

Ściereczkę z mikrofibry powinno się zdobyć, pamiętając jednakże, ażeby nie oszczędzać tu nadto, gdyż to produkt i tak niezbyt drogi a niezwykle trwały. Można kupić zestawy ściereczek z mikrofibry, które mieszczą szmatki o różnym stopniu miękkości i chłonności, określone do przeróżnych powierzchni (więcej informacji). I chociaż ten kolorowy kawałeczek materiału nie uprzątnie za nas samochodu, w znacznym stopniu nam tę czynność uprości i nadgoni.
Sporo powierzchni polerujecie bez potrzeby wykorzystywania detergentów ani żadnych odrębnych środków sztucznych. Wystarczy ciepła woda. Ręczników z mikrofibry trzeba zresztą stosować i na mokro i na sucho, zależnie od sprzątanej przestrzeni.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem ostrzegacz pożarowy odnajdziesz ciekawe dane, które Cię zaabsorbują.

Aby dobrze zadbać o nasze auto, czas pożegnać się z gąbką, która w chropowatych zakątkach skrywa ziarenka piasku, wywołujące charakterystyczne okrągłe zarysowania. Zamiast niej lepiej zainwestować kilkadziesiąt złotych w ręcznik z mikrofibry i prać go w pralce, po każdym myciu. Wtedy mamy pełne przekonanie, że właściwie dbamy o własny wehikuł.

Comments are closed.