Press "Enter" to skip to content

Psy rasowe w większości przypadków są bardzo drogim zakupem

Obecnie bardzo popularną praktyką jest hodowanie zwierząt w domu. Zwierzę takie można zdobyć z rozmaitych źródeł. Niektórym ludziom przykładowo bardzo zależy na hodowaniu zwierzęcia pojedynczej konkretnej rasy, jaka im przypadła do gustu. Wówczas nabywają zwierzę od hodowców. Psy rasowe rodowodowe zwykle są bardzo kosztowną inwestycją.

Sporo osób jednak podejmuje jednak decyzję, by ich pies smakołyki dla psów był wystawiany, jednak udział w tym zwykle jest opłacalny tylko w przypadku profesjonalnych hodowców. Innym rozwiązaniem jest wzięcie zwierzęcia od rodziny lub

pies

Autor: Lorenzo Antares Tonacci
Źródło: http://www.flickr.com

ze schroniska.

Ta aktualna treść (http://vetan.wroclaw.pl/) została napisana wyjątkowo dla ciebie. Sprawdź ją, aby odkryć nowe fakty. Zapraszamy do naszego serwisu!

Na ulicach często można spotkać bezdomne zwierzęta, które wymagają przygarnięcia i odpowiedniej opieki. Zwykle trafiają one do schronisk, w których z uwagi na przepełnienie nierzadko nie mają zapewnionych dobrych warunków. Wzięcie psa z takiego miejsca jest dobrym czynem, a po latach przynosi korzyści w postaci uczucia i przywiązania ze strony psa.

Żywienie

W zajmowaniu się psem jedną z najważniejszych kwestii jest właściwe karmienie. Wbrew temu, co sądzą niektóre osoby, zwierzęcia nie wolno karmić resztkami ludzkiego jedzenia. Pożywienie stworzone dla człowieka bywa bowiem bardzo niebezpieczne dla organizmu zwierzęcia. Dlatego wybieranie specjalnych karm jest bardzo ważne. Specjalny pojemnik na karmę dla psa pomoże w trzymaniu jej w należytym porządku oraz

pies

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy

w świeżości na dłużej. Niezwykle istotną sprawą jest także zachowywanie psich misek w czystości, co zapobiega rozwojowi zarazków. Ponadto miski dla zwierząt powinny stać w możliwie cichym i spokojnym punkcie domu.

Pielęgnacja

Najważniejsze jest oczywiście utrzymywanie zwierzęcia w dobrym zdrowiu i kontrolowanie go poprzez systematyczne wizyty u weterynarza. Poza tym bardzo znaczące są też sprawy wiążące się z pielęgnacją pupila. Jest to istotne szczególnie w przypadku psów długowłosych, których sierść wymaga dokładnego czesania. Poza tym każde zwierzę co jakiś czas potrzebuje kąpieli. Wówczas należy zaopatrzyć się w dobrze dobrany szampon dla psa, który będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż użycie szamponów przeznaczonych dla ludzi.

Comments are closed.