Press "Enter" to skip to content

Rytuał golenia – czyli delikatność i męskość w jednym

Golenie, jako męskie zajęcie, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silnej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwala panom traktować zgolenie zarostu jako swego rodzaju rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierz idealną maszynkęKluczowa w trakcie golenia jest maszynka – warto więc wybrać ją w odpowiedni sposób i przykładowo zredukować ilość zacięć. Za większą liczbę ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacamy nawet kilkanaście złotych.

Zaciekawił Cię przedstawiany wpis? Jeśli tak, to przeczytaj też uwagi z www (www.cafepanamera.com/), gdyż one również dotyczą podobnej tematyki.

Każdą dołożoną złotówkę odczuje się później, podczas golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i sytuację po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, zacięć itp. To zaś pozwala cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość kobiet.

Nie tylko maszynka, potrzeba zadbać o skóręNie byłoby wszakże tego komfortu, nawet przy delikatnych paskach, gdyby nie właściwe pielęgnowanie skóry twarzy. Za ten stan odpowiadają firmowe żele do golenia, przeważnie dostępne w białym kolorze (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było niewątpliwie „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żel nie jest wydatkiem szczególnie zauważalnym, na pewno większość panów dostaje takie w prezencie od żon, matek, sióstr. W sieciówkach zdarzą się także unikatowe promocje, w których dostępne są zarówno żele do golenia oraz kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, że używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka wskazuje na to, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także kobiet – szokujące. Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, troszczenie się o regularne golenie brody, wąsów, a także każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki czy golarki), piankę albo żele do golenia. Dbanie o męską twarz wcale nie kończy się na czynności golenia – co bardziej dbający panowie nie pominą smarowania skóry kremem , którzy nawilża. Popularność takich kremów i duża liczba producentów spowodowała, że nie jest to bardzo drogi zakup.

Comments are closed.