Press "Enter" to skip to content

Opony samochodowe. Nowe czy używane? Pdminy,renowcacja, konserwacja ogumienia samochodowego.

opony samochodowe chodź zna je każdy użytkownik auta nie koniecznie zna je od strony technicznej. opona samochodowa złożona jest z bieżnika czyli wierzchniej części ogumienia która ma stałą łączność z nawierzchnią i odpowiedzialna jest za przyczepność.

wycieczki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Następny fragment to ściana boczna – elastyczna konstrukcja ogumienia odpowiadająca za jej amortyzacje oraz chroniąca przed otarciami. Następnym częścią są osnowy czyli wewnętrzny szkielet opony składający się zazwyczaj z drucianej konstrukcji. Ogumienie mieści również stopkę która odpowiada za bezpośredni, hermetyczny kontakt z obręczą oraz drutówkę która zwiększa oporność stopki (naprawianie opon ze Szczecina).

Przejrzyj następny ciekawy news (www.s-performance.pl/oferta/chip-tuning/), żeby poznać dużo szczegółów na zajmujący Cię temat. Namawiamy i życzymy miłej lektury!

W ogumieniu możemy odnaleźć również opasanie, umocnienie boku jak i wewnętrzną warstwę uszczelniającą.

Opony samochodowe odróżniają się od siebie tym w którym czasie mogą być wykorzystane. Tu opony można podzielić na letnie nazywane również drogowym. Opony te najlepiej wykażą się podczas osiągania dużych szybkości i tak samo dobrze sprawdzają się podczas prowadzenia pojazdu na suchej czy mokrej nawierzchni. Wyróżniamy też ogumienie zimowe które przeznaczone są do jazdy w okresie zimowym i cechują się najlepszą przyczepności podczas jazdy na śliskiej powierzchni jednak nie są przeznaczone do osiągania dużych prędkości lecz do bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach. Jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności opony możemy wymienić sami jeśli nie, zawsze można udać się w tym celu do wulkanizatora czy specjalisty serwis opon szczecin .
Opony należy raz na jakiś czas.

Rozciętę czy uszkodzone ogumienie możemy też rewitalizować u odpowiednich fachowców. Takie usługi oferowanę są np. przez naprawa opon szczecin. O ogumienie samochodowe warto dbać.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze ten świetny artykuł (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/ramiona-obrotowe-techkar,2,3565). Sprawdź, to również będzie dla Ciebie wartościowe.

Może to zwiększyć komfort prowadzenia auta oraz bezpieczeństwo naszej rodziny.

Comments are closed.