Press "Enter" to skip to content

Przeznaczenie, zasada działania i konstrukcja siłowników elektrycznych

Najprościej tłumacząc temat: siłownik elektryczny wykonany jest z silnika a także przekładni zamieniającej ruch obrotowy wirnika na pęd liniowy tłoka. By można było uzyskiwać odpowiednio wysokie siły na końcówce tłoka, zwykle stosowane są przekładnie wielostopniowe. Ich zasada działania jest bardzo prosta, występują także rodzaje do stosowania pod ziemią.

dostawca siłowników elektrycznych i innych elementów techniki liniowej 

<div style="text-align:justify">Sprzęty, jakimi są siłowniki elektryczne odbiegają w budowie od pneumatycznych czy hydraulicznych i to dość znacząco – sprawdź też polecane siłowniki elektryczne. Nie napędza ich sprężone powietrze bądź olej tłoczony pompą, a energia elektryczna, co działa, że nawigacja i obsługa takiego siłownika są dużo prostsze i tańsze.</p>
<p>Poszukujesz przykuwającego wzrok materiału, który omawia użyteczne sprawy? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, ponieważ niechybnie Ci się przyda. Uczciwie  zalecamy tę witrynę (<a href="http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/">http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/</a>).</p>
<p>Nie trzeba się zatem obawiać o szczeliny, które mogłyby się pokazać w układzie zasilania [TAG=siłownik’ title=’siłownik obrotowy’ style=’margin:7px;’/></p>
<div class=
Autor: tweakie.cnc
Źródło: http://www.flickr.com

, wywołując zredukowanie siły działania siłownika czy ubytek czynnika napędowego (powietrza lub oleju). Następna rzecz, jakiej nie należy się bać to wymiana kosztownych pomp lub sprężarek. Jest to częsty temat, albowiem naturalnie się one niszczą. Instalacja kierująca siłownikiem elektrycznym jest więc znacznie mniej złożona, a przez to tańsza i prostsza w instalacji.

Nie czekaj! Jeżeli spodobał Ci się nasz wątek, to czytaj tutaj więcej kolejne wiadomości na ten materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Prawo działania produktów, jakimi są siłowniki elektryczne jest bardzo prosta – więcej informacji na stronie (Moduły liniowe). Silnik elektryczny przy użyciu przekładni obraca śrubą napędzającą, po której przesuwa się zasuwka. Do nakrętki przytwierdzony jest tłok. Manewr nakrętki po śrubie napędowej w konsekwencji wytwarza dynamizm całego tłoka (wysuwa się on lub chowa do korpusu siłownika). Taka konstrukcja siłownika powoduje też, że siłownik może utrzymać założony na niego ekwipunek nawet wtedy, kiedy odłączone jest od niego napięcie. Jest to cecha bardzo przydatna dla nas, a dodatkowo bardzo pożyteczna.

Urządzenia takie jak siłowniki elektryczne wykorzystywane są z reguły do automatyzacji bram skrzydłowych. Stworzone są one bardzo estetycznie, dokładnie i mogą przenosić obciążenia nawet do 400 kg. Przydatnym rozwiązaniem są także siłowniki elektryczne połączone ze sterownikiem czasowym, które możemy zaprogramować trafnie do naszych potrzeb.

Comments are closed.