Press "Enter" to skip to content

Dbaj o swe stopy… za pomocą skarpet każdego dnia

Zbyt wiele osób nie poświęca wystarczającej uwagi skarpetom. Kupuje jakiekolwiek, nie rzadko sugerując się jedynie ceną lub ich Kolorem. Niestety, jest to spory błąd.
Większość z nas nosi skarpety niemal każdego dnia.

modne kolorowe skarpetki

Autor: socktok.pl
Źródło: http://socktok.pl/
Dlatego też, źle wybrane skarpety mogą bardzo źle wpływać na nasze stopy, które „mają” je na sobie przez większość dnia. Działa to jednak również i w drugą stronę – odpowiednie skarpety mogą być zbawienne! Jeżeli bowiem chodzi o skarpety producent producentowi nie równy (hurtownia i producent skarpetek). Nie sugeruj się więc jedynie wzorem i ceną. W nawet najpiękniejszych skarpetach, które wykonane są z nieoddychającego materiału, stopa jest zmęczona. Co więcej, ze względu na brak przepływu powietrza, powstawać będzie nieprzyjemny zapach, szczególnie odczuwalny latem i w cieplejsze dni. W jaki sposób więc wybrać odpowiednie skarpety?
Główna reguła brzmi – czytaj ich skład. Skarpety muszą łatwo przepuszczać powietrze oraz pozwolić stopie „oddychać”. Jak wiadomo, najbardziej rozpoznawalnym oddychającym materiałem jest bawełna. Bawełna powinna więc stanowić przytłaczającą większość składu Twoich skarpet. Nie jest jednak możliwe, by skarpety były zrobione w 100% z bawełny. Dlaczego? Ze względu na to, żę bawełna nie jest materiałem rozciągliwym. Mówiąc inaczej – skarpety wyprodukowane tylko z bawełny, nie trzymałyby się naszej stopy i po prostu – SPAdały. Dlatego do wszystkich skarpet dodawane są również inne składniki. Aby dodać skarpecie elastyczności dodaje się do jej składu zazwyczaj tak zwany elastan.

Nie powinien on jednak stanowić większości składu skarpet! Pośród innych materiałów dodawanych w skład skarpety frotte wydaje się być jednym z najbardziej przyjemnych. Szczególnie wtedy, gdy frotte umieszczone jest na spodzie skarpet.

Po przestudiowaniu tego wątku, kliknij na inny odpowiedni serwis, który posiada także ciekawe wiadomości – zobaczysz, że pochłonie Cię zupełnie.

Frotte zapewnia wówczas miękkość podczas chodzenia.

Comments are closed.