Press "Enter" to skip to content

Jakie są różnice pomiędzy meblami które się kupuje w salonie meblowym a wykonanymi w niedużym zakładzie stolarskim.

Meble są jednym z najważniejszych elementów składających się na wyposażenie naszych domów i mieszkań. Równocześnie ich wybór może czasami sprawiać wiele problemów, bo w sklepach meblowych jest ich bardzo duża ilość, a poza tym można jeszcze zamówić jakiś komplet u stolarza.

Obie te opcje mają

meble

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

swoje plusy i minusy, więc w zależności od potrzeb możliwości wyboru są naprawdę duże. Zakupy w sklepach mają ten plus, że niekiedy można w tym samym dniu daną rzecz zabrać i zagospodarować. Może tak być w przypadku biurek, stołów czy krzeseł, które z reguły znajdują się na magazynie i dostępne są bez czekania. W dużych sieciach meblowych podobnie zapewne będzie z innymi typami, a jeżeli nawet będzie trzeba czekać, to tylko kilka dni na dowiezienie do sklepu.

Interesujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie (http://goldkram.eu/prods_oferta.htm), którą tu znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Lecz często minusem tego typu zakupów jest to, że sklep meblowy może nie dawać żadnej elastyczności w zakresie różnych możliwości modyfikacji. Warto sprawdzić: polecany sklep meblowy. Najczęściej będą dostępne jedynie te meble, jakie są w katalogach, więc jeżeli będzie potrzebne coś niestandardowego, to może z tym być trochę problemów.

biurko

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Całkowicie inaczej będzie wyglądać sytuacja jeśli chodzi o meble produkowane przez niewielkie zakłady stolarskie. Tu w zasadzie większość z nich robi się właśnie na wymiar, przed złożeniem zamówienia przyjeżdża do mieszkania jeden z pracowników, robi dokładne pomiary i ustala zakres projektu.

Dzięki temu dostanie się meble bardzo dobrze dopasowane do wnętrza, przez co da się je odpowiednio zaaranżować i dostosować do potrzeb. Jednak rozwiązanie tego typu będzie się wiązać z dwoma sprawami. Przede wszystkim na tego typu meble będzie trzeba nieco więcej czekać, gdyż wszystkie są robione od podstaw.

Intrygują Cię zaprezentowane tutaj tematy? Jeżeli tak, to rewelacyjnie – użyczamy specjalnie dla Ciebie darmowe wejście (http://habapolska.pl/szkola-podstawowa/place-zabaw/) do nowej strony.

Nawet nieduże zlecenie, takie jak na przykład biurko sosnowe może zająć stolarzowi parę dni, a w przypadku dużej kuchni może się to wszystko przeciągnąć nawet do dwóch czy trzech tygodni – Firma Meble Magnat. Kolejną sprawą jest sprawa kosztów. Duże meblowe sklepy wytwarzają meble w ilościach hurtowych, więc mogą zaoferować niskie ceny, w przypadku niezależnych stolarzy często liczyć się trzeba z tym, że będzie to wszystko kosztowało nieco więcej.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*