Press "Enter" to skip to content

Jakie jest znaczenie stabilnego podłoża dla bezpieczeństwa inwestycji, metody jego utwardzania.

Budując nieduży dom, budynek przemysłowy lub drogę inżynierowie często stają przed problemem źle utwardzonego gruntu. Niekiedy takie niekorzystne warunki mogą występować na całym obszarze inwestycji, a niekiedy tylko w pewnych fragmentach – lecz za każdym razem stanowi to spory problem przy budowie.

Niestabilne podłoże może być źródłem wielu poważnych problemów w czasie prac, zaczynając od tego, że grunt będzie cięższy do prac przygotowawczych, a kończąc na odpowiedniej stabilności albo czy innych elementów konstrukcji.

Z przyjemnością zasugerujemy Ci inny tego rodzaju materiał. Jeśli masz ochotę go zobaczyć, zobacz treść na witrynie, którą znajdziesz w tym miejscu.

Z tego też powodu niezwykle ważnym elementem każdej budowlanej inwestycji powinno być dokładnie zbadanie gruntu na pełnym obszarze robót.

spiwa drogowe i zagęszczanie gruntu

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się to zrobić w związku z tym, że czasami problemy występują lokalnie, na przykład na jednym kawałku działki będzie twarda, ubita ziemia, a w innym fragmencie piaszczysta gleba. Precyzyjnie wiedząc, jakie parametry grunt pod inwestycję można się przygotować do dalszego etapu prac, najczęściej wybiera się wzmacnianie podłoża (tutaj) wykorzystując jedną z kilku dostępnych metod.

Aby grunt mógł mieć odpowiednie parametry, miał należytą twardość i nadawał się pod planowaną inwestycję, to należy w wielu przypadkach go sporo utwardzić. Wzmacnianie gruntu (patrz) zrealizować można na kilka sposobów, a wybór najbardziej odpowiedniego będzie uzależniony od paru rzeczy. Wszystko będzie zależało od tego, co trzeba będzie wzmocnić, układu żył wodnych na działce i rodzaju przewidywanej inwestycji – całkowicie inaczej będzie się postępować, jeżeli na działce planowany jest parking, a inaczej, kiedy ma zostać postawiony kilkupiętrowy biurowiec.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zaciekawił, kliknij koniecznie ten świetny link (https://www.merazet.pl/produkt/trojfazowy-tester-zabezpieczen-smc-pte50cet) – przeczytasz tam mnóstwo ciekawych informacji.

W największym skrócie utwardzenie gruntu będzie polegać na takim jego wzmocnieniu, aby zaczął spełniać wymagane parametry. Przeważnie robi się to przez ubicie ciężkim sprzętem, użycie dodatkowego uzbrojenia albo wlanie specjalnych substancji, które usztywnią całą warstwę. W tej ostatnio wymienionej technice często używane są spoiwa drogowe, mają one wystarczająco dobre parametry i są coraz chętniej stosowane przez inżynierów. Więcej na

Comments are closed.