Press "Enter" to skip to content

Dogłębna analiza niedużych sum pieniędzy – metoda na oszczędności

Wraz z rozpoczęciem kolejnego roku bardzo często planujemy wydatki, długoterminowe zakupy, wyjazd na urlop ale myślimy o podwyżkach cen towarów i dóbr. Rozważamy, czy ceny mediów „poszybują w górę”. Czasami akurat wygasa nam umowa np. z z dostarczycielem sieci albo operatorem sieci komórkowej i szukamy wówczas atrakcyjniejszych finansowo możliwości. Jakie zmiany możemy zrobić, żeby zaoszczędzić wraz z nadejściem nowego roku?

gaz

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Przed rozpoczęciem nowego roku zróbmy rozeznanie, czy spółka gazownicza, jaka dostarcza nam gaz do mieszkania nie przewiduje podniesienia cen albo fuzji z inną spółką – . Może się to wiązać ze zmianami cen. Dobrze jest to sprawdzić dużo wcześniej, żeby czasem nie przegapić najlepszego momentu na rozwiązanie warunków umowy. Dostawa gazu nie skończy się tak nagle – z dnia na dzień, bo często wiąże się to nie tylko z wymianą umowy, ale bardzo często także i liczników – czytaj o dostawie gazu.

Możemy również zdecydować się na taki system jakim jest dostawa gazu i energii przez 1 spółkę, ale należy wcześniej upewnić się, czy na pewno będzie to opłacalne i czy oferta jest kierowana do klientów indywidualnych. Kiedy odpowiednio wcześnie zaczniemy interesować się wakacyjnym urlopem, wiemy, jak dużo miesięcznie musimy odłożyć, by pojechać np. na Kretę i ile wynosi cała kwota i

gaz

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com

zadatek w trybie „first minute”.

Zanim skończy się czas obowiązywania umowy z naszym operatorem sieci komórkowej, możemy zaznajomić się z warunkami, które oferują inne sieci dla nowych klientów. Możliwe, że połączenie usług komórkowych z internetowymi będzie dla nas korzystniejsze.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz w treści (http://www.mklogistyka.pl/) znajdujący się w tamtym miejscu artykuł. Są tam dodatkowe wiadomości. One też prezentują taką tematykę.

Jeżeli posiadamy jeszcze telefon domowy, to również może być doskonały czas, by z niego zrezygnować. Kiedy planujemy w danym roku wymienić sprzęty RTV albo chcemy kupić dziecku np. tablet na urodziny, monitorujmy promocje w sklepach ze sprzętem tego rodzaju, żeby nie przegapić korzystnej okazji.link (przejdź do oferty)Kupmy sprzęt w momencie, kiedy osiąga przystępną cenę, może przecież poczekać w naszej szafce na właściwy moment.

Suma małych kwot często daje sporą sumę ostateczną. Jeśli spółka gazownicza zwiększa opłaty nawet minimalnie i dostawa gazu nie jest dla nas dużo droższa, to mimo to w dłuższym okresie suma tych opłat oznacza pewną kwotę. Dogłębna analiza innych wydatków na media pozwoli nam otrzymać obraz tego, gdzie możemy szukać oszczędności.

Comments are closed.