Press "Enter" to skip to content

Jak utrzymać system klimatyzacji w samochodzie w dobrej kondycji?

Klimatyzacja w samochodzie niejednokrotnie ratuje nam życie w trakcie podróżowania w upalne dni. Jest to również układ podatny na częstsze usterki ze względu na codzienną eksploatację.
Najczęstsze przyczyny usterek
Część, która psuje się dość często to sprzęgło sprężarki klimatyzacji.

folie okienne

Autor: Wastfoll
Ogólnie są to elementy o dość porządnej oraz wytrzymałej konstrukcji, lecz do ich awaryjności przyczyniają się się inne usterki w całym systemie klimatyzacji. Czasem wystarczy zwyczajnie zmienić tę część z powodu zużycia mechanicznego. Powodem nawracających awarii może stać się przykładowo za duża temperatura systemu.

Interesujący wpis? Zatem namawiamy Cię, byś przeczytał kolejne informacje z serwisu (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/technika-przeciwwybuchowa/), którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Kliknij proszę w poniższy link.

Wówczas trzeba udać się do fachowca, by zamocował odpowiednie termiczne bezpieczniki, które pomagają uchronić sprzęgło sprężarki klimatyzacji przed psuciem się – sprężarka do klimatyzacji.

apartamentowce

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development
Kompleksowy przegląd klimatyzacji w samochodzie

Co jakiś czas trzeba wykonywać kompleksowy przegląd systemu, ze szczególnym naciskiem na przewody do klimatyzacji – Czasami niedrożny system klimatyzacji wpływa na innego typu usterki, jakie mogą ujawnić się w samochodzie. Prócz tego, aby klimatyzacja funkcjonowała bez zarzutu od czasu do czasu należy również wymieniać filtry a także czyścić cały system z ewentualnych drobnoustrojów lub grzybów.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany wątek, to odsyłam do witryny (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-oddymiaj%C4%85ce/) – tam odnajdziesz ciekawe informacje, które są dokładnym omówieniem tego zagadnienia.

Przewody do klimatyzacji muszą być regularnie sprawdzane, żeby nie wpuszczać do samochodu zanieczyszczonego powietrza, które może wywołać u podróżujących więcej szkody niż pożytku.

Fachowcy radzą, by takie przeglądy robić przynajmniej raz do roku, wtedy możemy być pewni, że wszystko działa bez problemu.

Comments are closed.