Press "Enter" to skip to content

Odrestaurowane meble drewniane – doskonała ozdoba w każdym mieszkaniu

Meble drewniane są piękną dekoracją w każdym mieszkaniu. Oczywiście wykorzystuje się je w przypadku konkretnego typu wystroju wnętrz – z reguły wykorzystuje się je przy wystroju w stylu tradycyjnym i kolonialnym. Meble z prawdziwego drewna są bardzo trwałe i wytrzymałe, aczkolwiek z czasem mogą potrzebować renowacji.

białe meble do pokoju

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Naprawa mebli nie jest łatwym zadaniem, ponieważ wymaga niemałych umiejętności, jak również środków i narzędzi, dzięki którym można odświeżyć mebel, aby wyglądał jak nowy . Szczególnej troski wymaga renowacja mebli z drewna, jako że drewno potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu stosuje się różne środki, które mają za zadanie chronić je przed wpływem niekorzystnych czynników. Z reguły jest nim lakier lub politura, czyli przezroczysty roztwór żywicy w alkoholu. Politura stosowana jest jednakże przeważnie do mebli antycznych i drogocennych, gdyż nałożenie kilku warstw preparatu wymaga czasu i w efekcie jest kosztowniejsze niż lakierowanie. Osoby zajmujące się renowacją mebli muszą posiadać ten sam zestaw narzędzi, co standardowo stolarz (-> sprawdź informacje), a więc posiadać rozmaitego rodzaju dłuta, skrobaki, lub szpatułki. W dodatku muszą znać krok po kroku procedurę renowacji dla poszczególnego mebla, aby w rezultacie jeszcze bardziej go nie zniszczyć.

Stylowe meble

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Odnowienia lub naprawy wymagają nie tylko meble z drewna, ale również pozostałe rodzaje, w tym z żeliwa i ze stali, a nawet plastikowe.

Kolejna strona, która zawiera newsy na poniższy temat pozwoli Ci podwoić znajomość rzeczy. To istotne, więc idź tutaj meble drewniane i wyczytaj dużo treści.

Plastikowe ze względu jednak na relatywnie niedrogie koszty zakupu rzadko kiedy są naprawiane, gdyż się to raczej nie opłaca. Meble z żeliwa czy z metalu wymagają przede wszystkim odrdzewienia i ochrony antykorozyjnej. Stosuje się do tego celu rozmaitego rodzaju emalie, które coraz częściej są produktami 2 w 1, czyli spełniają z jednej strony funkcję antykorozyjną, a z drugiej możemy za ich pomocą zmienić kolorystykę mebla.
Jeżeli posiadamy na strychu stare meble, czy to drewniane czy stalowe, warto pokusić się o ich naprawę oraz konserwację, gdyż obecnie na rynku stare meble (meble do kuchni na wymiar) są w cenie. Nawet nowoczesne aranżacje wnętrz doskonale komponują się z tego typu wyposażeniem, stąd też warto wyszukać firmę, która zajmuje się odnawianiem mebli profesjonalnie i za nieduże pieniądze doprowadzi nasz mebel do perfekcyjnego stanu.

Comments are closed.