Press "Enter" to skip to content

Elektryczne suszarki do rąk – specjalistyczny sprzęt w łazienkach publicznych

W dzisiejszych czasach firmy zajmujące się produkcją wyposażenia do łazienek oferują nam prócz zasadniczych „domowych” urządzeń, kompleksowy sprzęt stworzony dla toalet publicznych. W ich ofercie odnajdziemy podajniki ręczników, zasobniki na papier toaletowy, przewijaki dla niemowląt, suszarki elektryczne do dłoni. Te ostatnie cieszą się od dobrych kilku lat największą renomą, wobec tego jest na rynku spory ich wybór.

Dziecko w łazience

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Mniej więcej 75% użytkowników toalet publicznych umieszcza na pierwszym miejscu higienę. Jeżeli nie ma w nich suszarki do rąk, zostaną one prawdopodobnie mokre, przez co bardziej wystawione na powtórne zanieczyszczenie. Niehigieniczne bowiem jest przy prawdopodobnym braku ręczników, jakie zanieczyszczają otoczenie, tarcie dłoni w ubrania. Elektryczna suszarka do rąk zapewnia kompletną higienę. Suszenie trwa od siedmiu do trzynastu sekund, zatem umożliwia niskie zużycie energii elektrycznej. Dzisiejsza elektryczna suszarka do rąk posiada także wbudowany zegar, który zapobiega nadużywaniu urządzenia, zaś jej komora pokryta jest antybakteryjną powłoką.

Suszarki do rąk mają wydajną i nadzwyczaj trwałą grzałkę PTC, która nie ma szans się przepalić a także wkomponowany filtr HEPA, który zatrzymuje większą część, bo przynajmniej 99,97% skażeń mechanicznych, komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii, jak i większość wirusów. Omawiane w artykule urządzenia są wykorzystywane do wyekwipowania łazienek publicznych na każdym kroku. Najpopularniejsze firmy zajmujące się produkcją suszarek to : Warmtec, Bartscher, Ponente. Ceny wahają się od 100 zł do ponad 4000 zł. Więcej informacji na ten temat: suszarki Impeco.

Floating - siła czerpana ze spokoju

Autor: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG.
Źródło: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG.

Bezdotykowe suszenie rąk to pierwszorzędne wyjście, jakie powinno się stosować w toaletach publicznych. Jest bardzo ekonomiczne, poprzez co pozwala na oszczędność energii oraz przyjazne środowisku, nie trujemy bowiem otoczenia przy użyciu ręczników, których na wysypiskach śmieci jest aż 25% w odniesieniu do całkowitej sumy odpadów. Przez ich stosowanie po wyjściu z toalety publicznej możemy cieszyć się ładnymi dłońmi, z jakich zostały wypędzone prawie wszystkie bakterie.

Comments are closed.