Press "Enter" to skip to content

Czy trudno zostać agentem ubezpieczeniowym? Czy będzie to praca dla każdego? Jakiego rodzaju formalności są przed nami?

Prowadzenie własnej agencji reklamowej to dla wielu osób dobry sposób na interes. Przynajmniej świadczy o tym spora ilość tego typu firm na rynku. Wiadomo, że wszystko prezentuje się ładnie z zewnątrz, natomiast jak to jest w rzeczywistości? Czy wszyscy nadają się do takiej pracy? W jaki sposób stać się agentem ubezpieczeniowym?

Należy na samym początku wiedzieć, że nie każdy może otworzyć działalność w tej branży. Jest tak, gdyż agentem ubezpieczeniowym może być osoba, jaka posiada choćby średnie wykształcenie. Oprócz tego osoba ta powinna posiadać zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz nie może to być ktoś po przebytej karze za umyślne przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tutaj czymś koniecznym. Więcej informacji: Kurs ten kończy się egzaminem, po którym osoba taka otrzymuje licencję KNF, w ten sposób może w zgodzie z prawem wykonywać ten zawód.

agent w pracy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Takie szkolenia z reguły robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi taka osoba chciałaby podpisać umowę o współpracy. To oni powinni doskonale przeszkolić tych, którzy będą sprzedawać ich produkty. Dlatego właśnie często te kursy (korki z matematyki w bełchatowie) są darmowe. Trzeba wiedzieć jednak, że zajmują one trochę, gdyż składają się z dwóch etapów. Pierwszy etap to szkolenie ogólne, które zajmuje 152 godziny. Kolejny etap to szkolenie uzupełniające i trwa godzin 48. Odnosi się już do produktów firmy, z którą zamierzamy podpisać przyszłą umowę.

kurs na sali szkoleniowej

Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zdanemu egzaminowi przyszły agent jest wpisany do rejestru agentów sprzedających ubezpieczenia. Wniosek o licencję składa się poprzez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Dopiero po uzyskaniu informacji zwrotnej odnośnie wpisu, agent może rozpocząć prowadzenie swojej działalności.

Jak widać jest trochę zachodu z samym otrzymaniem licencji.

Sprawdź naszą stronę. Możesz przeczytać na niej kolejne ciekawe wpisy. Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (http://lubin-adwokat.pl/) informacji na zbliżony temat.

Należy też wiedzieć, że jeśli chcemy figurować jako agent ubezpieczeniowy praca taka wymaga konkretnych cech charakteru. Musimy wykazać się odpowiedzialnością, dokładnością, trzeba mieć umiejętność nawiązywania kontaktu z klientami oraz być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego. Dobrze zatem zastanowić się czy rzeczywiście jest to zajęcie dla nas. Nie wolno zapominać o tym, iż oprócz tego, że dużo czasu zajmuje wyrobienie samej licencji, to oprócz tego sporo formalności czeka nas przy zakładaniu firmy. Istotną informacją jest także system prowizyjny jeśli chodzi o zarobek, czyli to od nas zależy właściwie jak dużo zarobimy, a co się z tym wiąże trzeba brać pod uwagę nienormowany czas pracy. Jeżeli to wszystko nie jest dla nas problemem, to śmiało można zostać agentem ubezpieczeniowym.

Comments are closed.