Press "Enter" to skip to content

Rurki kotłowe, kontra blachy kotłowe – czyli, co je połącza, a co poróżnia

Co to są rury oraz blachy kotłowe – do jakich rzeczy bywają używane? Nie wiesz? Przeczytaj nasz artykuł!
Blachy kotłowe nie są niczym innym jak stalą z pasującymi „dodatkami” (są to między innymi: krzem, aluminium, a także chrom), które sprawiają, że blacha ta jest uodporniona na temperaturę (tak zwana żaroodporna) oraz składniki chemiczne spalin.

rury kotłowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Test haccp

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Powstały różnego rodzaju gatunki tego typu blach rodzaju: P 265 GH, P 295 GH, 16 Mo 3, 13 Cr Mo 4-5, oraz 10 Cr Mo 9-10, a także kilka innego typu. Posiadają różne grubości, które można przystosować do potrzeb klienta, jednak muszą one spełniać pewnego rodzaju normy o symbolach pomiędzy innymi: EN 10028 oraz tak zwane ASTM (wcześniej z anglika American Society for Testing and Materials, co na język polski oznaczaznaczy: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań oraz Materiałów).

Spoglądając na pierwszy akaPIT i porównując go z tytułem nastaje pytanko: co połącza blaszkę kotłową a rury – złap okazje na rury konstrukcyjne http://aner.com.pl/prod/rury-konstrukcyjne – kotłowe – pełen artykuł (bezszwowe)? Otóż rury kotłowe wytwarza się ze stali, która to bywa uodporniona na wysokie temperatury oraz ciśnienie – inaczej mówiąc: z tego samego co blachy kotłowe. Rury tego typu używane bywają do łączeń części energetycznych, takich jak: kotły, przegrzewacze pary, przewody parowe i tak dalej. Ich główny podział to: węglowe a także stopowe (niskostopowe), a najbardziej często stosowanym gatunkiem bywają: St 35.8 I lub III, 15Mo3, P235GH TC1 albo TC2. Najtańsza (rozwinięcie tych informacji: http://www.hmlnosewicz.pl/pl/oferta/montaz-rurociagow) rura kotłowa zaczyna się od kilku złotówek do nawet ponad trzystu złotówek.

Ich różne typy daje możliwość wybrać dla siebiesamego siebie idealne kawałki, a więc nie zwlekaj dłużej – zajrzyj do Internetu, albo przejedź się do najbliższego sklepiku z częściami oraz zakup co Tobie stanie się potrzebne już teraz!

Comments are closed.