Press "Enter" to skip to content

Jak uzyskać większą odporność metali? Mamy na to doskonałe sposoby!

Metale są jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych|mają szereg zastosowań w branży budowlanej i dekoratorskiej. Z metali można stworzyć ogrodzenia, siatki i przęsła ogrodzeniowe, bramy, elementy konstrukcyjne, balustrady balkonów czy schodów.

kosmetyka samochoda

Źródło: pixabay.com

Metale świetnie sprawdzają się w produkcji mebli do biura, domu i ogrodu. Ich oszczędna forma zdobyła podbiła serca rzesz ludzi, o czym świadczy m.in.

Czy masz chęć zobaczyć opisywaną sprawę z całkowicie innej perspektywy? Jeżeli tak, to sprawdzi również wpisy z witryny (https://www.pillowplate.pl/), które odnajdziesz po kliknięciu tu.

popularność metalowych ram łóżkowych.

Jednak popyt na wyroby metalowe nie wynika tylko z ich oryginalnego wyglądu. Ważną kwestią są tutaj ich właściwości techniczne. Choć większość z nas w mowie codziennej posługuje się określenia metal, warto zaznaczyć, że w budownictwie i robotach wykończeniowych największe zastosowanie znajdują stopy żelaza z węglem, czyli stal i żeliwo.

Gdy już przeczytasz ten wpis, nie mniej absorbująca będzie ta pomocna treść, ponieważ zawiera zbliżone dane na prezentowany temat.

Oba stopy różnią się zawartością węgla, w stali oscyluje ona na poziomie 1,7%, w żeliwie natomiast ok. 2-4%. W związku z tym stal jest bardziej plastyczna, a żeliwo twardsze i i bardziej odporne. Niestety oba stopy ulegają korozji i dlatego należy podjąć pewne działania, które zabezpieczą elementy ze stali czy żeliwa przed niszczeniem. Jedną ze skuteczniejszych metod ochrony prze korozją jest obróbka powierzchniowa metali. Może ona polegać na malowaniu proszkowym, anodowaniu albo elektropolerowaniu.

Inną sprawdzoną metodą|Innym sprawdzonym sposobem zabezpieczania stali przed korodowaniem jest tzw. cynkowanie ogniowe. Proces ten przeprowadza każda ocynkownia ogniowa.

Polega on na zanurzeniu wyrobu ze stali w kąpieli cynkowej. Tak powstaje odporna i ekologiczna powłoka antykorozyjna, która chroni powierzchnię danego elementu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Comments are closed.