Press "Enter" to skip to content

Mieszkanie w dużym mieście czy na wsi – gdzie lepiej?

Zmieniają się preferencje dotyczące idealnego miejsca do życia. Ludzie mają przeróżne gusta. Jedni preferują jasne kolory, inni ciemne. Jedni samochody, inni rowery. Jedni psy, a jeszcze inni koty. Podobnie bywa z preferencjami, które dotyczą miejsca zamieszkania. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia na wsi. Chcą mieć wszędzie blisko, wygodnie, zimą nie martwić się o ogrzewanie i odśnieżanie, a w czasie jesieni o grabienie liści. Jednak sporo osób marzy o domku poza miastem.

wiejski ogród

Autor: ChodHound
Źródło: http://www.flickr.com/photos/chodhound/177179851/
Cenią prywatność, zieleń, bliskość przyrody, relaks na łonie natury|Każdy z nas jest inny, inne mamy także preferencje co do miejsca zamieszkania. Trend na świecie jest czytelny – młodzi przeprowadzają się do miast, gdyż tam jest więcej pracy. Co za tym idzie mieszkają w blokach i ta forma mieszkania zyskuje coraz większą popularność. Pośród dużej liczby osób rośnie jednak tęsknota za naturą, za dzieciństwem, za wsią. Gdyby tylko mogli, natychmiast sięgnęliby po małe domy jednorodzinne projekty i rozpoczęli planowanie swojego wymarzonego malutkiego gniazdka – .

Jednakże wielu osób na to niestety nie stać. Nie oszukujmy się – budowa (projekty domów letniskowych) domu oraz jego utrzymanie to o wiele większy koszt aniżeli życie w bloku w mieście. Istotna jest też wygoda – ze wsi trzeba zazwyczaj dojechać do pracy, o wiele wcześniej wstawać. Czasem przeszkadzają zaspy, przez które możemy się spóźnić albo wcale nie dotrzeć do celu. Nie oszukujmy się – domek na wsi to spore wyzwanie. Mimo że małe domy jednorodzinne projekty mogą wyglądać uroczo, to często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak kłopotliwe bywają, póki w takim nie zamieszkamy. Musimy więc dokładnie się zastanowić, co nam pasuje. Niektórzy pomimo wszystkich niedogodności nie wyobrażają sobie mieszkania w bloku. Gdy tylko osiągną samodzielność, od razu zaczną oszczędzać pieniądze na domek, dalej przeglądają małe domy jednorodzinne projekty i zabierają się do działania. Mimo, iż budowanie domu to znaczny wysiłek, oni nie poddają się, podążają za marzeniami. domy (mtproject.pl/)

miasto nocą

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Chcą nabyć jak najtańsze materiały budowlane i jak najwięcej zrobić sami, żeby tylko koszty nie były zbyt wysokie. Wreszcie, po kilku latach im się udaje. Wspólnie z rodziną zamieszkują w przytulnym, własnym domku wykonanym na podstawie małe domy jednorodzinne projekty. Zimą ogrzewają się przy kominku, a latem relaksują wraz z rodziną w ogródku. Mają własny warzywniak, altanki i grilla. Chcą zostać na wsi już na zawsze, gdyż najważniejsza dla nich jest swoboda, przestrzeń i kontakt z naturą, której w mieście niestety mogą nie doświadczyć w odpowiadającej im ilości oraz intensywności.

Comments are closed.