Press "Enter" to skip to content

Na jakie części składowe wyposażenia trzeba zwrócić swoją uwagę, aranżując pokój naszego sześciolatka

Umeblowanie dziecięcego pokoiku nie bywa dla matki i taty prostym zadaniem. Sześciolatki prędko wzrastają i co jakiś czas należy wymieniać posiadane wyposażenie na większe, dostosowane rozmiarem do wzrostu pociechy. Meble dziecięce mogą z zaskoczenia stać się zarzewiem pokoleniowej odmienności sądów.

Przedszkolaki będą pragnęły posiadać wielobarwne meblościanki, najlepiej takie, jakie stoją w pokojach koleżanek i

pokój dla dziecka

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

kumplów ze szkolnego podwórka. Mamy i ojcowie planując zakupy, kierują się bardziej komfortem, praktycznością i wartością cenową mebli. Najbardziej koniecznym elementem wystroju wnętrza dziecięcego pokoju są biurko i łóżko.

Nawet maluchy, które nie chodzą jeszcze do przedszkola, chętnie rysują, malują farbami wodnymi, przeglądają obrazki w kolorowankach, a nawet uczą się już czytać i pisać. Biurko mata na biurko oraz krzesło obrotowe dopasowane do ich sylwetki, uchronią je przed nabytymi nieprawidłowościami postawy. Poza tym w czasie prawidłowego siedzenia przy biurku dzieci wyrobią w sobie dobre nawyki na całe dojrzałe życie.

W łóżku spędzamy niemalże jedną trzecią naszej egzystencji, czyli całkiem dużo. Pamiętajmy jednak, że dzieciaki chrapią jeszcze dłużej. Podczas dzionka rozłożone łoże może prawie uniemożliwiać poruszanie się po pokoiku, zwłaszcza tym o małej powierzchni. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom rodzicieli, producenci mebli wypuszczać na rynek nowoczesne wzory, wśród których jest także kanapa z funkcją spania. W nocy pełni rolę komfortowego łoża, a w dzień służy jako plac do rozrywki. Poza tym w jej wewnętrznym pojemniku na pościel zmieścimy wszystkie pierzyny, poduszki i koce.

pokój dla dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town

Kanapa z funkcją spania może być obita dermą albo specjalnym, grubym materiałem. To drugie rozwiązanie bywa częściej wybierane, bo skóropodobna tapicerka prawie wcale nie pasuje do ścian dziecięcego pokoiku.

Meble dziecięce dzięki swojej żywej barwie powodują, że wygląd pokoiku aż daje powody do nieskrywanego zachwytu. Szuflady, szafy, półki mają być wykonane ze sprawdzonych surowców, a ostre brzegi troskliwi rodzice zabezpieczą już sami. Meble dziecięce mają jednak zawsze jedną, poważną wadę. Kiedy ubranka nie są w stanie pomieścić się już w szafie, a pięty szkraba znacząco wystają poza powierzchnię łóżka, rodziciele są zmuszeni kupić nowe sprzęty. A zrobić ze starymi? Zawsze można je sprzedać korzystając z pośrednictwa popularnych serwisów z anonsami albo po prostu oddać mniej nadzianym kumplom.

Comments are closed.